Zakończyły się właśnie największe w Polsce targi stomatologii i medycyny estetycznej. Tysiące odwiedzających, setki rozmów, dziesiątki premier oraz wyjątkowe kongresy i warsztaty – tak w skrócie można opisać minione Warsaw Dental Medica Show  

IMPONUJĄCA FREKWENCJA | Ptak Warsaw Expo, organizator wydarzenia, potwierdza, że targi odwiedziło więcej osób, niż w zeszłym roku. “Byliśmy przygotowani na taką sytuację, ponieważ wskazywała na nią liczba zarejestrowanych”  mówi nam Agnieszka Dąbkowska, dyrektorka wydarzenia. Jeden z wystawców zauważa z kolei: “Jesteśmy tu także dlatego, że nas nie zawiedliście”. I wyjaśnia: “W przeciwieństwie do innych centrów zorganizowaliście targi w obiecanej formule, i to jeszcze na taką skalę. Bardzo zapunktowaliście w branży”. 

BEZPIECZNE TARGI | “Niezmiernie mnie cieszą takie słowa”  uśmiecha się Agnieszka Dąbkowska. “Nasi uczestnicy byli wspaniali z różnych względów. Ja chcę zwrócić uwagę zwłaszcza na jeden: znakomicie zastosowali się do wprowadzonych przez nas zasad bezpieczeństwa”. A te, co warto podkreślić, docenił czołowy w Polsce specjalista od chorób zakaźnych, prof. Krzysztof Simon. Ten wybitny lekarz odwiedził drugi dzień targów, aby podczas Kongresu Stomatologii wygłosić swój wykład. Tuż po zakończeniu sesji spotkał się z Tomaszem Szypułą, prezesem Ptak Warsaw Expo, by m.in. zwiedzić halę wystawienniczą i poznać zasady organizacji imprez targowych. “Bardzo mi imponuje wielkość pomieszczeń, rozmiar tych targów oraz odległości między stoiskami”  zachwalał Warsaw Dental Medica Show prof. Simon. 

NOWOCZESNE STOISKA | Także sami wystawcy byli pod wrażeniem hali targowej oraz nowych stoisk, zaproponowanych przez Ptak Warsaw Expo. “Wyglądają przepięknie. Zwłaszcza te kolorowe” — mówiła przedstawicielka jednego z patronów medialnych Warsaw Dental Medica Show. Zbudowane z drewna i płyty pilśniowej stanowią innowację w branży expo, którą firmy goszczące na targach przyjęły niezwykle entuzjastycznie. 

WYJĄTKOWE OFERTY | Na estetycznie zaaranżowanych stoiskach mogliśmy kupić m.in. najmodniejsze ubrania i obuwie medyczne; spełniające najwyższe standardy wyposażenie gabinetów (m.in. fotele i lampy); najnowocześniejsze urządzenia (np. gabinetowe drukarki 3D i stymulatory do redukcji bólu), a także duży, specjalistyczny sprzęt (m.in. unity stomatologiczne). Wśród produktów znalazło się wiele premier, inne zaś oferowane były z atrakcyjnymi rabatami, obowiązującymi jedynie w ramach Warsaw Dental Medica Show. 

PRZYDATNOŚĆ TARGÓW | Dąbkowska zwraca uwagę, iż to właśnie różnego rodzaju stacjonarne aparatury wzbudzały największe zainteresowanie fachowców: “W okresie poprzedzającym targi producenci nie docierali do potencjalnych klientów, ponieważ przewożenie urządzeń było utrudnione. Na szczęście są takie imprezy jak nasza, niwelujące ograniczenia logistyczne i terytorialne”. Jeden z lekarzy stomatologów dodawał: “Tutaj mogłem porównać materiały kilku producentów, oferujących mi zakup sprzętu za kilkadziesiąt tysięcy złotych”. Jak widzimy, targi – w przeciwieństwie do zakupów internetowych lub telefonicznych  zwiększają bezpieczeństwo i opłacalność dużych inwestycji. 

NAUKA NAPĘDZA BIZNES | Osobne miejsce należy poświęcić pionowi naukowemu targów, na który złożyły się trzy międzynarodowe kongresy (Stomatologii, Medycyny Estetycznej i EduAsyst), Dzień Nowych Technologii oraz warsztaty i szkolenia organizowane przez wystawców. Podczas sympozjów i paneli dyskusyjnych omawiano premierowe produkty oraz innowacyjne rozwiązania systemowe, a także analizowano wybrane zagadnienia medyczne (m.in. związane z leczeniem laserowym, lupami stomatologicznymi oraz ortochirurgią). Wśród prelegentów znaleźli się uznani specjaliści, m.in. prof. Massimo Frosecchi, prof. Marzena Dominiak, prof. Tomasz Gedrange, a także dr Bassel A. Jamra. Ich wykłady uświadamiały, że technologia  tak przydatna w stomatologii  karmi się nauką. Aby więc z sukcesem działać w branży, warto cały czas poszerzać swoje kompetencje. 

STOMATOLOGIA W PIGUŁCE | Co ciekawe, tegoroczna odsłona targów Warsaw Dental Medica Show pokazała również, że stomatologia daje nieograniczone możliwości nie tylko jej przedstawicielom. Wśród gości imprezy znaleźli się bowiem wystawcy spoza branży, oferujący np. dzieła sztuki. Tego typu akcenty nie powinny jednak dziwić: wynikają one z zainteresowań lekarzy stomatologów, chcących stworzyć w gabinetach komfortową przestrzeń dla siebie i pacjentów. “Warsaw Dental Medica Show pozwoliły wyjść naprzeciw różnorodnym oczekiwaniom branży, zarówno tym związanym z nauką, handlem, jak i wolnym czasem. Chcieliśmy zaaranżować na hali wystawienniczej świat dentystów w pigułce” — wyjaśnia Dąbkowska.  

KOLEJNA EDYCJA | I to się zdecydowanie udało, na co wskazuje ogromna liczba wystawców, która zgłosiła chęć udziału w przyszłorocznych targach. “Nic, co nowego w branży, nie umknie uwadze organizatorów” — mówił jeden z uczestników. I dodawał: “Każdy, kto chce się rozwijać, musi w przyszłym roku odwiedzić Warsaw Dental Medica Show”.  

Kolejna odsłona imprezy odbędzie się w dniach 8-10 września 2022 roku. Już teraz zapraszamy do rejestracji: Warsaw Dental Medica Show – Targi stomatologiczne