Druga edycja Warsaw Toys&Kids Expo przeniosła odwiedzających w świat AI i wykorzystania sztucznej inteligencji w branży zabawkarskiej i dziecięcej. W dniach 16-18 kwietnia 2024 roku dała ona również odpowiedzi na najważniejsze zagadnienia dotyczące sektora i pozwoliła na jego integrację.

Dlaczego Warsaw Toys&Kids Expo zagwarantowało branży zabawkarskiej i dziecięcej krok w rozwoju?

Druga edycja Warsaw Toys&Kids Expo stanowiła wyważone połączenie integracji biznesu z dialogiem na temat najbardziej aktualnych zmian dotykających sektora.

Edukacja na Warsaw Toys&Kids Expo

Dyskutowano na temat wyzwań związanych z dynamicznym rozwojem branży. Najwięcej dzieje się na polu wykorzystania sztucznej inteligencji do produkcji zabawek i akcesoriów dziecięcych.

Eksperci debatowali o tym, jakie normy trzeba spełniać, by nowa innowacyjna zabawka mogła wkroczyć na rynek, a także jakie produkty wpływają na rozwój psychiczny dziecka. Dodatkowo rozważano kwestie bezpieczeństwa. Zastanawiano się dlaczego zabawki z drugiej ręki mogą być niebezpieczne i jak ukształtowane są procedury, które wpływają na to, które zabawki trafiają na rynek.

W gronie ekspertów Warsaw Toys&Kids Expo znaleźli się Małgorzata Opczowska, dziennikarka „Pytanie na Śniadanie”, Agnieszka Chomicka-Bosy, edukatorka, trenerka kompetencji cyfrowych, Anna Gąsiorowska, współzałożycielka i prezeska firmy oraz platformy Aribo, Bibiana Muszyńska, psycholog, specjalistka psychologii klinicznej, Julia Mikołajczyk, prezeska i założycielka Akademii Rozwoju Artystycznego i Power Voice Company oraz Paula Bartkiewicz z MajaLandu.

Networking na Warsaw Toys&Kids Expo

Bruder, TY, Stawscy, Waldin, Apollo.pl, NelaRoom, AKSON, NICE IDEA. Jantar, Predom, BEDEKER, GO LOGISTICS, Majaland, Chicco czy D.D. Step – między innymi ci wystawcy zaprezentowali się podczas Warsaw Toys&Kids Expo. W sumie było ich 89 z 13 krajów Europy.

To właśnie oni, producenci i dystrybutorzy zabawek i akcesoriów dziecięcych, podczas trzech dni wydarzenia prowadzili rozmowy z potencjalnymi inwestorami (w tym gronie między innymi sieci handlowe czy właściciele sklepów dedykowanych najmłodszym), z którymi później podpisywano umowy kontraktacyjne. Udział w evencie przyczynił się do zwiększenia dynamiki handlowej uczestników imprezy, a także pozyskania wartościowych leadów przy jednoczesnej redukcji kosztów marketingowych i promocyjnych.

Pojawienie się na Warsaw Toys&Kids Expo było więc inwestycją czasu, która natychmiast się zwróciła. Już teraz warto zarezerwować miejsce w kalendarzu na kolejną odsłonę wydarzenia. Więcej informacji wkrótce na warsawtoys.com.