Nastąpi wsparcie robotyzacji

Siła polskiej gospodarki jest wprost proporcjonalna do siły przedsiębiorstw działających w kraju, które swoją konkurencyjność budują poprzez ciągły rozwój oraz nieustanne inwestycje w nowe technologie i wspierającą je naukę.
Wicepremier, minister rozwoju, Pani Jadwiga Emilewicz poinformowała podczas swojego wystąpienia w dn. 8 września br w Karpaczu o wprowadzeniu ulgi robotyzacyjnej od 1 stycznia 2021.

Ulga ma być częścią zdecydowanie większego pakietu prorozwojowego, dzięki któremu w polskich przedsiębiorstwach zostanie więcej funduszy na badania i rozwój prowadzące do automatyzacji procesów.
Ulga na roboty ma dotyczyć zarówno zakupu robotów wspierających procesy produkcyjne, czy urządzeń do produkcji addytywnej (druk 3d), urządzeń VR do projektowania lub produkcji, jak również niezbędnego oprogramowania oraz niezbędnych szkoleń pracowników. Odliczyć ją będzie można dopiero w 2022 roku.

Nowa ulga powinna znacząco wpłynąć na innowacje i cyfrowy rozwój przedsiębiorstw działających w Polsce, przyczyniając się do zwielokrotnienia ich atrakcyjności na międzynarodowej arenie. Zwłaszcza, że dotyczyć będzie zarówno największych, jak i małych przedsiębiorstw, dzięki czemu stanie się realną zachętą dla właścicieli firm do inwestycji w nowe, unikalne technologie.
Źródło: https://www.bankier.pl/wiadomosc/Nowa-ulga-robotyzacyjna-Dla-kogo-i-na-czym-ma-polegac-7958755.html

Już wkrótce temat robotyzacji poruszony zostanie w każdym możliwym zakresie w trakcie Warsaw Industry Week – Najszybciej Rozwijających się Targów Przemysłowych w Polsce, które odbędą się w dniach 3-5 listopada 2020 w PTAK Warsaw Expo.
Podczas targów nasi wystawcy zaprezentują rozwiązania z zakresu automatyzacji, roboty przemysłowe, SCARA oraz wiele innych najaktualniejszych innowacji wpierających kluczowe gałęzie przemysłu.

Cały czas trwa rejestracja wystawców i odwiedzających. Zarejestruj się i odbierz zaproszenie https://industryweek.pl/rejestracja/ lub skontaktuj się z nami i zostań wystawcą V edycji Warsaw Industry Week! https://industryweek.pl/zostan-wystawca/