Lidl Polska Partnerem Głównym III edycji BIOEXPO Warsaw

Z przyjemnością informujemy, że Lidl Polska po raz kolejny został Partnerem Głównym Międzynarodowych Targów Żywności i Produktów Ekologicznych BIOEXPO Warsaw. To jedyne wydarzenie w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej całkowicie dedykowane branży ekologicznej. Lidl Polska jako lider kategorii BIO w Polsce już po raz trzeci został Partnerem targów. Wydarzenie będzie miało miejsce w dniach 30 września – 2 października 2021 w Ptak Warsaw Expo.

Lidl Polska istnieje od 2002 roku. Firma posiada ponad 700 sklepów w całej Polsce, w których klienci mogą znaleźć wysokiej jakości artykuły spożywcze i przemysłowe w niskich cenach, wytworzone w sposób zrównoważony. Sieć od lat rozwija ofertę produktów BIO. Na półkach sklepowych Lidla można znaleźć szeroki asortyment produktów ekologicznych. Sieć jako pierwsza wprowadziła do oferty owoce i warzywa znakowane naturalnym światłem – bio seler, bio pietruszkę, bio marchew oraz bio awokado, eliminując konieczność zamieszczania artykułów w plastikowych opakowaniach. Lidl Polska promuje ekologiczny styl życia wśród swoich klientów i aktywnie zachęca do zdrowej i naturalnej diety opartej na mądrych wyborach, a targi stają się ku temu doskonałą okazją.

Podczas II edycji BIOEXPO Warsaw doszło do spotkania pomiędzy Włodzimierzem Wlaźlakiem, Prezesem Lidl Polska i Tomaszem Szypułą, Prezesem PTAK Warsaw Expo. Tematem rozmowy była współpraca w kolejnych latach. Dziś możemy potwierdzić, że ubiegłoroczne rozmowy zaowocowały podjęciem współpracy w ramach III edycji targów.

Poprzednia edycja Międzynarodowych Targów Żywności i Produktów Ekologicznych pomimo ograniczeń związanych z pandemią, była olbrzymim sukcesem i w praktyce jedynym wydarzeniem dla branży BIO w 2020 roku. Sukces targów BIOEXPO Warsaw 2020 nie byłby jednak możliwy bez zaangażowania ze strony partnerów, a także wystawców i odwiedzających.

BIOEXPO Warsaw to nowe podejście do prezentacji branży bioproduktów, którego celem jest przestawienie całego procesu produkcji wyrobów ekologicznych od rolnika do finalnego produktu. Wydarzenie dedykowane jest branży żywności i produktów ekologicznych. Podczas targów, w jednym miejscu i czasie, spotkają się czołowi wytwórcy i dystrybutorzy żywności i produktów ekologicznych z kupcami, przedstawicielami sieci handlowych, właścicielami sklepów specjalistycznych, reprezentantami hurtowni spożywczych i wielobranżowych, by w dogodnej atmosferze, nawiązywać i rozwijać kontakty biznesowe oraz dyskutować o aktualnej kondycji branży i perspektywach jej rozwoju.