Jesteśmy w koalicji #polskaszwalnia

Kolejna wideokonferencja pomiędzy Prezydentem RP, Panem Andrzejem Dudą a polskimi przedsiębiorcami, w tym Prezesem Zarządu PTAK Warsaw Expo, Panem Tomaszem Szypułą.
Nadrzędnym tematem wideokonferencji jest zainaugurowana przez Prezydenta akcja „Polskie Szwalnie”, w którą włączyły się przedsiębiorstwa, głównie tekstylne, organizując linie produkcyjne przeznaczone na masowe szycie maseczek ochronnych. Firma PTAK taką produkcję rozpoczęła już kilka tygodni temu w halach w Rzgowie, dziś jest znaczącym sojusznikiem polskiego rządu w działaniach promujących bezpieczeństwo i zdrowie Polaków.
Prezydent, Pan Andrzej Duda podziękował wszystkim stronom rozmowy za zaangażowanie, gotowość niesienia pomocy i prowadzenie biznesu społecznie odpowiedzialnego w niezwykle trudnych czasach.
Akcja „Polskie Szwalnie” jest również odpowiedzią na obowiązek noszenia maseczek w miejscach publicznych, jej efektem będzie ogólna dostępność maseczek po akceptowalnej społecznie cenie. To działanie koordynuje Wicepremier, Pani Jadwiga Emilewicz oraz Prezes Agencji Rozwoju Przemysłu, Pan Cezariusz Lesisz.
Zapraszamy do obejrzenia filmu promującego akcję #polskaszwalnia https://www.youtube.com/watch?v=03rQsBwdTHk&feature=youtu.be