Konferencja Expo4Future w Ptak Warsaw Expo

4 października 2019 roku w Ptak Warsaw Expo, w trakcie biznesowych targów wyposażenia wnętrz Warsaw Home Design, odbyła się międzynarodowa konferencja Expo4Future, skierowana do szeroko pojętej branży targowej.

To wyjątkowe święto całego sektora mieliśmy zaszczyt obchodzić z najważniejszymi osobistościami w branży. Naszymi Gośćmi Honorowymi, którzy zabrali głos podczas spotkania, byli: Prezes Globalnej Organizacji Targowej UFI Craig Newman, Prezes Międzynarodowego Stowarzyszenia targów wystawienniczych i targowych David DuBois, Prezes Zarządu Easy Fairs Eric Everard oraz Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Przewodniczący Komitetu Społecznego Rady Ministrów Profesor Piotr Gliński.

Celem spotkania była prezentacja znaczenia targów dla rozwoju gospodarki oraz przedstawienie najlepszych praktyk ze świata, jak również podkreślenie wartości ich organizacji od strony ekonomicznej i pozaekonomicznej. Głównym zamiarem natomiast przekazanie modeli działania w postaci inspiracji oraz gotowych rozwiązań, możliwych do zastosowania w działalności organizatorów targów.

Bloki tematyczne, o których dyskutowali uczestnicy Konferencji Expo4Future to: nowe formy targów / transformacja („festiwalizacja”, targi hybrydowe), gdzie szukać biznesu – branże z potencjałem, wzorce – studia przypadków wybranych targów w Polsce i Europie, kampanie marketingowe, gospodarcza, społeczna, kulturowa wartość targów – wpływ targów na rozwój wybranych dziedzin w Polsce, modele współpracy (kooperacje, sojusze itp.) – wartość współpracy, inwestycje – prezentacja wybranych inwestycji z kilku krajów, w tym Ptak Warsaw Expo oraz wynikającego z nich potencjału (tu także podkreślenie roli miejsca), modele organizacji targów w ujęciu geograficznym – praktyczne wskazówki, inicjatywy i działania, które pozwolą na uporządkowanie rynku targowego w Polsce.

Konferencja zbiegła się w czasie z prestiżowymi targami wyposażenia wnętrz Warsaw Home, które uczestnicy mieli okazję zwiedzić. To czwarta w Europie impreza targowa, odbywająca się na imponujących 125 tys. m2, gromadząca wystawców z 30 krajów. Targi Warsaw Home trwają w Ptak Warsaw Expo do 6 października.