Ekspercka wiedza rolnicza podczas CTR 2021

W dniach 26-28 listopada 2021, w Ptak Warsaw Expo będą miały miejsce Centralne Targi Rolnicze. Podczas towarzyszącej targom konferencji pojawią się, między innymi, tematy związane z rynkiem i uprawą kukurydzy, które przedstawią i omówią eksperci z Polskiego Związku Producentów Roślin Zbożowych.

Centralne Targi Rolnicze to nie tylko wystawa maszyn, urządzeń rolniczych oraz środków do produkcji rolnej. Poza aranżacją strefy wystawienniczej, kluczowym punktem targów jest także stworzenie płaszczyzny dla organizacji debat, seminariów i paneli branżowych podnoszących najistotniejsze problemy sektora rolno–spożywczego, które identyfikowane są zarówno przez środowisko naukowo – akademickie, jak i przedstawicieli organizacji branżowych, biznes oraz rolników indywidualnych. To doskonała okazja do poruszenia najważniejszych kwestii w branży, określenia szans oraz zagrożeń przed jakimi stoi obecnie rolnictwo, a także poznania innowacyjnych rozwiązań, których zastosowanie przyczyni się do zwiększenia wydajności lub obniży koszty pracy.

Najbliższej edycji wydarzenia, jak co roku, towarzyszyć będą inspirujące prelekcje. Podczas 90-minutowego panelu poświęconemu kukurydzy, przygotowanego przez przedstawicieli Polskiego Związku Producentów Roślin Zbożowych, omówione zostaną trzy, poniżej przedstawione tematy:

1. Rynek nasion kukurydzy w Polsce – Dr Roman Warzecha, Przewodniczący Komisji ds. Rejestracji odmian kukurydzy

2. Precyzyjne Rolnictwo – Pan Kamil Szymańczak

3. Nowe technologie uprawy kukurydzy i jej efekty – Pan Tadeusz Szymańczak, Rzecznik Prasowy PZPRZ

Zachęcamy do udziału w targach oraz wydarzeniach towarzyszących: https://centralnetargirolnicze.pl/rejestracja-na-targi/