Ważny krok w stronę innowacji. Zakończyły się Centralne Targi Rolnicze

Siódma edycja Centralnych Targów Rolniczych w Ptak Warsaw Expo upłynęła pod znakiem kontraktacji i rozmów o innowacjach. Wydarzenie odbyło się w dniach 8-10 grudnia 2023 roku.

Centralne Targi Rolnicze stały się ważnym punktem rozwoju branży rolniczej. Zawdzięczają to kompleksowości w podejściu do potrzeb współczesnego biznesu i szerokiej gamie możliwości dostępnej podczas wydarzenia.

W czasie eventu odwiedzający dostali komplet wiedzy na temat sektora. Poznali rozwiązania i systemy, które prezentowali wystawcy zarówno z kraju, jak i zagranicy. Ich możliwości kontraktacyjne wzrosły tym samym w znaczący sposób, otwierając na nowe rynki. Jednocześnie w jednym miejscu i czasie zaznajomili się setkami produktów i usług, co stanowiło pełny przegląd ofert firm działających w branży. Doświadczenie uczestników Centralnych Targów Rolniczych zostało również wzbogacone o pokazy i premiery, które pozwalały na własne oczy przekonać się o potencjale sektora agro i nowych możliwościach inwestycyjnych.

Ważny krok w stronę innowacji podczas Centralnych Targów Rolniczych

Centralne Targi Rolnicze otworzyły więc na możliwości networkingowe i pozwoliły na zwiększenie dynamiki sektora. Warto jednak wspomnieć również o ich wartości edukacyjnej, która podczas siódmej edycji wydarzenia skoncentrowana była wokół tematu innowacji.

Krajowa Rada Izb Rolniczych, partner Centralnych Targów Rolniczych w Ptak Warsaw Expo, aktywnie wzięła udział w przygotowaniu branżowej konferencji. Jej tytułem było „Rolnictwo 4.0 – wykorzystanie innowacji w produkcji rolnej i przetwórstwie”. Podczas panelu nie zabrakło najbardziej cenionych ekspertów w kraju, wśród których byli między innymi przedstawiciele Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Poseł do Parlamentu Europejskiego, Krzysztof Jurgiel, wygłosił prelekcję pod tytułem „Tworzenie prawa europejskiego w zakresie rolnictwa 4.0 w Parlamencie Europejskim”, a reprezentanci takich krajów jak Francja, Niemcy czy Izrael zaprezentowali case studies na temat tego, jak wygląda implementacja innowacji branżowych w ich rodzimych gospodarkach.

Konferencja Centralnych Targów Rolniczych w Ptak Warsaw Expo stanowiła więc istotne źródło inspiracji i wiedzy, które przysłużyć się mogą inkorporacji nowych rozwiązań i znajdowaniu najkorzystniejszych metod optymalizacji działań w sektorze.

Zaplanowano kolejną edycję Centralnych Targów Rolniczych

Po raz kolejny Centralne Targi Rolnicze stanowiły ważny punkt rozwoju dla branży agro. Najlepszym tego dowodem są statystyki edycji 2023. Wydarzenie odwiedziło
9 804 uczestników i 103 wystawców (między innymi OEX, Jantar, Pol Feed, COMPLEXOR czy Żar Hurtownia Paliw).

Kolejna edycja eventu odbędzie się w dniach 6-8.12.2024 roku. Zapraszamy!