Warsztaty edukacyjne, kontraktacje i innowacje w ogrodnictwie. Warsaw Garden Expo i rozwój branży
Czwarta edycja Warsaw Garden Expo była inna niż wszystkie. Uczestnicy mogli skorzystać z praktycznych warsztatów, edukacji w postaci prelekcji, jak również networkingowych narzędzi ułatwiających nawiązywanie relacji biznesowych. Wydarzenie odbyło się w dniach 14-16 lutego 2024 roku w Ptak Warsaw Expo.
Warsaw Garden Expo zmienia się z edycji na edycję. Te międzynarodowe targi ogrodnictwa z każdym rokiem stawiają mocniejszy nacisk na networking, a także dostarczenie odwiedzającym praktycznej wiedzy o innowacjach i zmianach, które dotykają branżę. Akcent czwartej odsłony eventu postawiony był na praktyczne warsztaty oraz wiedzę z zakresu regulacji sektora.
Warsaw Garden Expo z networkingowymi narzędziami integrującymi biznes
Celem każdego wydarzenia organizowanego w Ptak Warsaw Expo jest otwarcie odwiedzających na jak największe możliwości budowania nowych relacji biznesowych. Podczas Warsaw Garden Expo robione to było nie tylko dzięki pomocy doświadczonej grupy organizatorów integrujących biznes, ale między innymi przy użyciu dedykowanej aplikacji targowej „Skaner Wystawcy”. Umożliwiła ona zbudowanie bazy potencjalnych klientów z osób, które odwiedzały poszczególne stoiska. Dzięki temu każdy z wystawców mógł uzyskać szczegółowe dane o osobach zainteresowanych jego firmą.
Informacje zebrane podczas trzech dni Warsaw Garden Expo potwierdziły, że duża część firm opuściła wydarzenie z podpisanymi nowymi umowami kontraktacyjnymi. To również zasługa położenia akcentu przez Ptak Warsaw Expo na sugerowaną obecność osób decyzyjnych z poszczególnych przedsiębiorstw.
Warsztaty edukacyjne i eksperckie prelekcje na Warsaw Garden Expo
Odwiedzający Warsaw Garden Expo mogli skorzystać z aż trzech paneli edukacyjno-warsztatowych. Podczas Green Corner by Gardenphilia odbyło się spotkanie poświęcone aplikacji Gardenphilia DESIGNER, a także projektowaniu nawierzchni, zieleni, strefy relaksu czy oświetlenia. Było ono prowadzone przez Monikę Kilian z Natura Zieleni oraz Andrzeja Komakowskiego z Gardenphilia.com. Eksperci poruszali również najważniejsze tematy pod postacią prelekcji – między innymi o wyzwaniach związanych z AI, wizualizacją ogrodów czy technicznymi aspektami projektowania.
Podczas certyfikowanego szkolenia Federacji Arborystów Polskich mówiono natomiast o ochronie drzew w procesie inwestycyjnym. Pokazano wybrane normy prawne, prawidłowość pielęgnacji części nadziemnej drzewa czy metody ochrony systemów korzeniowych. Zgromadzeni mogli również wziąć udział w panelu PSDZ i BAUDER POLSKA dla projektantów, doboru technicznego i wykonawców dachów zielonych. Przedstawiono najskuteczniejsze rozwiązania systemowe, popełniane błędy, jak również aspekty prawne. Podczas Warsaw Garden Expo odwiedzający dostali więc dawkę wiedzy zarówno formalnej, jak i praktycznej, która stwarza jeszcze większe możliwości rozwoju w sektorze w przyszłości.
Warsaw Garden Expo i największe marki
Podczas czwartej edycji Warsaw Garden Expo Ptak Warsaw Expo gościło 17 502 uczestników. Poznawali oni oferty i zawierali biznesowe znajomości z 352 wystawcami. W tej grupie znaleźli się między innymi Gardenphilia, MAPEI, GARDEN SPACE, SCULPTOM, ADEZZ, STARGEZ, GOLIAT GRES, Suslight, VANDERSANDEN, EUROPOOL, STIHL, GARANATIA czy HAGEA.
Sukces tej edycji przełożył się na myślenie o kolejnej. Więcej informacji wkrótce na warsawgardenexpo.com.