Sukces pierwszej edycji Warsaw Medical Expo

Międzynarodowe targi medyczne Warsaw Medical Expo zadebiutowały na eventowej mapie Polski. Wydarzenie odbyło się w dniach 6-8 grudnia 2023 roku w Ptak Warsaw Expo i stanowiło ważny punkt dla rozwoju branży.

Cała branża w jednym miejscu podczas Warsaw Medical Expo

Nadrzędnym celem Warsaw Medical Expo była integracja branży, przejawiająca się w zwiększeniu potencjału kontraktacyjnego pomiędzy zainteresowanymi kontrahentami. Przez trzy dni eventu Ptak Warsaw Expo gościło wyłącznie osoby działające w sektorze medycznym – te, które poszukiwały nowych rozwiązań i możliwości rozwojowych inwestycji, a także te, które miały do zaoferowania innowacje oraz produkty i usługi wpisujące się w potrzeby rynku.

W networkingu brali więc udział właściciele klinik prywatnych i gabinetów lekarskich, menadżerowie klinik medycznych, lekarze różnych specjalności, diagności i pracownicy laboratoryjni, ratownicy medyczni, rehabilitanci, przedstawiciele handlowi z branży medycznej, farmaceuci czy przedstawiciele instytucji badawczo-naukowych. Poznawali oferty producentów oraz dystrybutorów wyposażenia placówek medycznych, urządzeń i sprzętu do gabinetów lekarskich, urządzeń i sprzętu radiologicznego, ultrasonograficznego, materiałów do diagnostyki laboratoryjnej, laserów medycznych, artykułów higienicznych, produktów ochrony osobistej czy sprzętu dla ratownictwa medycznego.

INDIBA, ZnanyLekarz i inni. Cenione marki na Warsaw Medical Expo

Ptak Warsaw Expo przy organizacji eventów biznesowych stawia wyłącznie na sprawdzonych i cenionych partnerów. Podobnie było w przypadku Warsaw Medical Expo. Odwiedzający mogli się zaznajomić z produktami i usługami oferowanymi przez cechujące się wysoką jakością marki. W ich gronie byli między innymi INDIBA, ZnanyLekarz, ELAVON, OES, INTRA-MED, ORIMED, MediStom, VINNO, MEDNOVA, Łukasiewicz PORT, COLWAY, Zepter, SANICO czy LAB-EL.

Edukacja na czterech płaszczyznach

Jak każde wydarzenie organizowane w Ptak Warsaw Expo, również Warsaw Medical Expo oferowało bogatą strefę edukacyjną realizowaną poprzez cztery panele konferencyjne. Eksperci debatowali na temat „Medycyna prywatna obecnie i w przyszłości”, poruszając kwestie między innymi stanu podstawowej opieki zdrowotnej czy możliwości i zagrożeń wynikających ze sztucznej inteligencji w medycynie. Odbył się również kongres „Wizjonerzy Przyszłości”, czyli rozmowy o innowacjach w dziedzinie sprzętu medycznego, telemedycyny czy bezpieczeństwa, które połączone były z konkursem.

Panel „Finansowanie innowacji medycznych” traktował o możliwościach uzyskania wsparcia kosztowego między innymi z puli Funduszy Europejskich, a konferencja „Od OIOMU po usprawnienie i powrót do domu” położyła nacisk na terapie, które mogą wesprzeć pacjenta w rehabilitacji i powrocie do zdrowia.

Sukces pierwszej edycji Warsaw Medical Expo

Jak widać, Warsaw Medical Expo było wydarzeniem kompleksowym. O jego sukcesie świadczy frekwencja. Przez trzy dni Ptak Warsaw Expo odwiedziło 2 439 uczestników wydarzenia. Swoje oferty zaprezentowało 79 wystawców.

Informacje o kolejnej edycji Warsaw Medical Expo już wkrótce!