Międzynarodowe grono wystawców i odwiedzających, cenione marki w branży lakierniczej i edukacja opierająca się na najważniejszych trendach sektora (zrównoważony rozwój, eliminację śladu węglowego czy inteligentne zarządzanie). Poznaj Poland Coatings Expo, które odbędzie się w Ptak Warsaw Expo w dniach 5-7 grudnia 2023 roku.

Ptak Warsaw Expo to wiodący organizator eventów biznesowych w Polsce. To również europejska stolica branży targowej i sprawdzony partner w integrowaniu sektorów. Od blisko dekady organizuje około siedemdziesiąt wydarzeń rocznie, dysponując kompleksem sześciu nowoczesnych hal oraz 500 000 m2 powierzchni zewnętrznej. To w połączeniu z doświadczonym zespołem oraz innowacyjnym zapleczem organizacyjnym przekłada się na sukces wystawców i odwiedzających eventy organizowane w Ptak Warsaw Expo.

Branża lakiernicza stoi przed wieloma wyzwaniami

Sprawdzony partner to klucz do biznesowego rozwoju tym bardziej, jeśli wyzwań w branży nie ubywa. Z ich rosnącą liczbą mierzy się sektor lakierniczy. Zaliczyć do nich można między innymi podwyżki cen energii oraz inflację, które nadal uderza w przedsiębiorców. Mimo to zauważalny jest trend wzrostu zainteresowania optymalizacją procesów lakierniczych oraz kosztów funkcjonowania warsztatów.

Dlatego właśnie Poland Coatings Expo w Ptak Warsaw Expo służyć będzie dyskusji o najlepszych rozwiązaniach dla sektora. Eksperci biznesowi spotkają się z przedsiębiorcami, by znaleźć indywidualnie dopasowane sposoby na zwiększenie ich konkurencyjności na rynku. Kongres Branży Lakierniczej z kolei przysłuży się podnoszeniu kompetencji i przybliżeniu aktualnych zagadnień (zrównoważony rozwój, eliminację śladu węglowego czy inteligentne zarządzanie).

Kogo będzie można spotkać na Poland Coatings Expo?

Poland Coatings Expo w Ptak Warsaw Expo to miejsce spotkania przedstawicieli firm przemysłu maszynowego, samochodowego, budowlanego i chemicznego, twórców produktów z tworzyw sztucznych, lakierników, konstruktorów, architektów czy inżynierów budowlanych. Zaznajomić się będą mogli z producentami i dystrybutorami między innymi farb, lakierów, sprzętów do malowania, emaliowania, urządzeń do nakładania powłok chronnych, firmami realizującymi usługi galwanizacyjne czy też przedsiębiorstwami zajmującymi się recyklingiem farb, lakierów i powłok ochronnych.

Wśród nich będą między innymi EKO-BHL Tuszko, PCS, ICH Poland, Baril, OEX, ABL TECHNIC, ICRO, Kluthe, ALUCROM, Lak-Serwis, TORIMEX, ADW, Alkor, FINMAT, STELWELD, PROFIX, KULIŃSCY czy Micdo.

Partnerem Poland Coatings Expo jest Stowarzyszenie Lakiernictwa Przemysłowego.