Rozwiązania dla branży sadowniczej. Pierwsza edycja Fruit Poland Expo w Ptak Warsaw Expo

Międzynarodowe targi sadownictwa Fruit Poland Expo zadebiutowały na eventowej mapie Polski. Wydarzenie organizowane w Ptak Warsaw Expo w dniach 7-9 grudnia 2023 roku zawierało wiele rozwiązań, które mogą pomóc w rozwoju w sektorze.

Ostatnie miesiące nie były łatwym okresem dla branży sadowniczej. Koszta produkcji wzrosły, w życie weszły nowe regulacje Unii Europejskiej między innymi w sprawie ograniczenia w stosowaniu środków ochrony roślin, wystąpiły nadwyżka podaży i spadek konsumpcji, a także wzrost presji cenowej na producentów. Sektor ten potrzebował więc pozytywnego impulsu, możliwości rozmowy o perspektywach rozwoju, „zielonej” zmianie czy optymalizacji kosztów. Tym bodźcem stało się Fruit Poland Expo, nowe branżowe targi sadownictwa organizowane w Ptak Warsaw Expo.

Solidni partnerzy na Fruit Poland Expo

Przy organizacji biznesowego eventu liczy się doświadczenie, sprawdzony zespół i działanie w imię rozwoju kontrahentów. Te wszystkie cechy od wielu lat są domeną Ptak Warsaw Expo. Istotnym elementem jest jednak również postawienie na sprawdzoną i odznaczającą się jakością sieć partnerów. Podczas Fruit Poland Expo w tym gronie byli między innymi Związek Sadowników Rzeczpospolitej Polskiej oraz PROCAM Agronomia Sukcesu. Współpraca z tymi podmiotami pozwoliła między innymi na organizację branżowych konferencji.

Ponadto w gronie partnerów wydarzenia znaleźli się acs-rolnik.pl, EKOPLON, THERMOLUX, GAS Systems, Grunner, EuroPanels, ICB Pharma, Galeria Konopi, Sinclair, Gospodarstwo Ogrodnicze Łasica, ARS czy Polfrost. Wystawców wydarzenia było jednak znacznie więcej.

Rozwiązania dla branży sadowniczej na Fruit Poland Expo

Fruit Poland Expo stanowiło platformę kontraktacyjną dla potencjalnych kontrahentów, otwierało na networking i pozwalało spotkać partnerów dysponujących dopasowanymi do potrzeb biznesu rozwiązaniami. Trzy dni wydarzenia minęły pod znakiem podpisywania nowych umów i debaty o drodze do dynamizacji rozwoju w branży.

Jednocześnie jednak wydarzenie zagwarantowało możliwość skorzystania z aktualnej bazy wiedzy. Kongres Branży Sadowniczej odbył się przy współpracy ze Związkiem Sadowników Rzeczpospolitej Polskiej. Eksperci debatowali między innymi o aktualnej sytuacji na rynku jabłek i gruszek oraz perspektywach handlu w najbliższych latach. Zastanawiali się również czy zielona droga ku zmianom w rolnictwie to zagrożenie oraz czy ubezpieczenie upraw rolnych to szansa na przetrwanie w obliczu wystąpienia klęski żywiołowej. Specjaliści debatowali ponadto o alternatywnych źródłach energii, tym, czy maszyny zastąpią ludzkie ręce i optymalizacji kosztów.

Seminaria Fruit Poland Expo były z kolei poświęcone poszczególnym roślinom. Poruszono tematy grusz, porzeczek, jabłoni, borówek, malin, czereśni, wiśni czy truskawek. Dyskutowano o pielęgnacji, odmianach i mechanizacji.

Fruit Poland Expo dało więc odpowiedzi na najbardziej palące pytania dotykające sektora. Jednocześnie sprzyjało dynamizacji rozwoju biznesu i prowadziło do rozbudowywania sieci relacji profesjonalnych. Podczas trzech dni wydarzenia Ptak Warsaw Expo odwiedziło 3890 osób.

Kolejna edycja Fruit Poland Expo odbędzie się w dniach 6-8 grudnia 2024 roku.