Bio Expo Warsaw. Wydarzenie, które zintegrowało branżę żywności i produktów ekologicznych

Networking, kontraktacje, budowanie międzynarodowych relacji biznesowych, pokazy innowacji i edukacja - tym charakteryzowała się piąta edycja Bio Expo Warsaw, targów poświęconych żywności i produktom ekologicznym. Te odbyły się w dniach 5-7 października 2023 roku w Ptak Warsaw Expo.

Bio Expo Warsaw organizowane było w bliskiej współpracy Ptak Warsaw Expo, Polskiej Izby Żywności Ekologicznej oraz marki Lidl. Dzięki tej kooperacji powstało wydarzenie-produkt skoncentrowane na potrzebach i możliwościach rynku, a także stawiające na innowacje i edukację branżową podnoszącą kompetencje własne.

Bio Expo Warsaw było dobrze wykorzystaną okazją do dyskusji na temat rynku, w którym w ciągu najbliższej dekady sprzedaż ma się potroić. Stanowiło ponadto platformę do integracji sektora przy jednoczesnym otworzeniu go na inwestycje podmiotów krajowych i zagranicznych. W centrum targów był rozwój i działania nakierowane na transformację systemu żywnościowego.

Bio Expo Warsaw - praktyczna odpowiedź na zapotrzebowanie rynku

Przez trzy dni Bio Expo Warsaw zintegrowało ze sobą 9724 właścicieli sklepów z artykułami i żywnością BIO, przedstawicieli sieci handlowych, hurtowni spożywczych, firm cateringowych, hoteli, restauratorów i dystrybutorów. Zaznajomili się oni z innowacjami rynkowymi proponowanymi przez 206 krajowych i zagranicznych producentów żywności ekologicznej, organicznej, BIO, wytwórców półproduktów i składników spożywczych do żywności czy też kosmetyków bazujących na naturalnych składnikach i leków naturalnych.

Rozwoju dokonuje się poprzez współpracę, kontraktacje i dyskusję. Nie można jednak zapomnieć o edukacji, która stanowiła jeden z najważniejszych koordynat w planie eventu. Realizowana ona była poprzez    Kongres Branży Produktów Ekologicznych. Złożyły się na niego trzy wydarzenia: Forum PIŻE, Konferencja PPWR oraz Konferencja PIO i Łukasiewicz. Dyskutowano między innymi o trendach eko, walorach żywności ekologicznej, zrównoważonym rozwoju, założeniach gospodarki obiegu zamkniętego czy też eko rozwiązaniach dla eko produktów.

Dzięki wiedzy ekspertów i zaufanych praktyków z wieloletnim doświadczeniem Kongres Branży Produktów Ekologicznych stanowił merytoryczny panel, z którego czerpali wszyscy uczestnicy. To wespół z naciskiem na networking, integrację branży i inicjowanie kontraktacyjnych wymian handlowych sprawiło, że tegoroczna edycja Bio Expo Warsaw była sukcesem.