Innowacyjne oblicze branży elewacji i termomodernizacji. Debiut Facade Expo

W dniach 28-30 listopada 2023 roku Ptak Warsaw Expo stało się platformą biznesową, łączącą branżę elewacji i termomodernizacji. Wszystko za sprawą Facade Expo, którego pierwsza edycja przyciągnęła ekspertów z kraju i Europy.

Fisher, Wkręt-Met KLIMAS, MW DOM, Kamieniarz, SELENA, Lock Hard, Blachy Pruszyński, STYROPOL, GLOBPLAST, AMEX, WODAN, JJT ELEMENTUM czy ITB – to między innymi te firmy znalazły się w gronie wystawców pierwszej edycji Facade Expo, czyli międzynarodowych targów elewacji i termomodernizacji. Przedsiębiorstwa te, podobnie jak pozostałe, które wzięły udział w wydarzeniu, cieszą się renomą i uznaniem kontrahentów krajowych i światowych. Zaufanie, którym obdarzyły event, wnikało z organizacyjnej jakości, którą od wielu lat cechuje się Ptak Warsaw Expo.

Dysponuje ono bowiem rozwiniętą infrastrukturą dopasowaną do potrzeb biznesu. Wystawcy oraz odwiedzający mogą cieszyć się zarówno kameralnymi warunkami do nawiązywania relacji profesjonalnych, jak i pełną możliwością prezentacji wielkoformatowych produktów i usług. Jednocześnie zaplecze konferencyjne pozwala na postawienie akcentu na aspekt edukacyjny i rozwijanie kompetencji własnych uczestników paneli i prelekcji.

Innowacyjne oblicze branży elewacji i termomodernizacji. Imponujący debiut Facade Expo

Wymienione wyżej czynniki odegrały kluczową rolę również w przypadku Facade Expo. Podczas tego wydarzenia doszło do integracji branży elewacji i termomodernizacji. W czasie Kongresu Branży Elewacyjnej eksperci i specjaliści rozmawiali między innymi o trwałości fasad i designie na elewacjach, systemach ETICS i oszczędności energii oraz sztuce prawidłowej instalacji systemów ociepleń. Dodatkowo zgromadzeni mogli poznać innowacyjne rozwiązania proponowane przez wystawców podczas „Prezentacji i trendów wystawców”. Wśród nich znalazły się moduły solarne, systemy kotwienia w budownictwie czy zastosowanie betonu GRC jako okładzin elewacyjnych.

Nacisk postawiony został również na networking. Dzięki części konferencyjnej architekci, deweloperzy, projektanci czy przedstawiciele hurtowni materiałów budowlanych rozmawiali z ekspertami na temat najlepszych dla siebie rozwiązań. Wydarzenie odwiedziły wyłącznie osoby związane z branżą i szukające pola do inwestycji, dlatego też budowanie relacji biznesowych było znacznie ułatwione.

Kolejna odsłona wydarzenia odbędzie się w dniach 5-7 grudnia 2024 roku w Ptak Warsaw Expo.