Międzynarodowe i najbardziej merytoryczne wydarzenie w branży stomatologii i medycyny estetycznej. Dołącz do Warsaw Dental Medica Show

W dniach 7-9 września odbędzie się już szósta edycja jednego z najbardziej prestiżowych wydarzeń    w branży stomatologii i medycyny estetycznej, czyli Warsaw Dental Medica Show. W tym czasie Ptak Warsaw Expo zamieni się w platformę biznesową, nakierowaną na nawiązywanie nowych kontaktów profesjonalnych w tym sektorze i edukację zmieniającą przyszłość biznesu.

Analizy branży stomatologicznej i medycyny estetycznej wskazują jedno – „odbiły się” one po pandemicznej stagnacji. Według prognoz ich wartość w 2024 roku przekroczyć ma 16 miliardów złotych. Choć to niewątpliwie imponujące wartości, to w kontekście europejskich liderów jest jeszcze wiele do poprawy. To pokazuje, że polski rynek ma bardzo duży potencjał rozwoju.

Jednocześnie ten sektor mierzy się z rosnącą inflacją. Jak podają źródła, ceny usług stomatologicznych w Polsce od początku 2023 roku zaliczały stopniowy wzrost. Dodatkowym czynnikiem, który warto wziąć pod uwagę, jest fakt, że zmniejsza się liczba lekarzy realizujących kontrakty z NFZ, co przekłada się na popularyzowanie usług prywatnych. Dychotomia opieki w tym przypadku często odbija się na stanie pacjenta, który mierzy się albo z dłuższym okresem oczekiwania na usługę, albo z wysokimi kosztami finansowymi.

Wyzwania i szanse przed branżą stomatologii i medycyny estetycznej na Warsaw Dental Medica Show

W dniach 7-9 września Warsaw Dental Medica Show stanie się centralnym punktem rozwoju branży stomatologii i medycyny estetycznej w Europie. To wszystko dzięki zgromadzeniu w jednym miejscu i czasie największych ekspertów sektora, liderów, praktyków, techników, inwestorów i tych, którzy stawiają na innowacje zmieniające rynek – zarówno z Polski, jak i całego Starego Kontynentu.

To w tym miejscu lekarze stomatolodzy, medycyny estetycznej, właściciele klinik i gabinetów, technicy stomatologiczni i medyczni, protetycy, asystenci i higieniści stomatologiczni, studenci, kierownicy instytucji badawczych czy przedstawiciele branży medycznej będą mogli poznać oferty i rozwinąć swoje biznesy dzięki współpracy z cechującymi się wysoką jakością produktów i usług branżowymi wystawcami. Wśród nich będą producenci i dystrybutorzy urządzeń i sprzętu do gabinetów stomatologicznych, materiałów stomatologicznych, akcesoriów stomatologicznych, urządzeń i sprzętu radiologicznego dla stomatologii, oprogramowania dla stomatologii cyfrowej, urządzeń i sprzętu dla pracowni protetycznych, wyposażenia gabinetów dentystycznych, farmaceutyków i artykułów pielęgnacyjnych i wielu, wielu innych kluczowych elementów branży stomatologicznej i medycyny estetycznej.

W efekcie odwiedzający spotkają się podczas pełnego możliwości wydarzenia, które nakierowane będzie na networking, wymianę informacji, nawiązywanie nowych kontaktów biznesowych, rozszerzenie oferty własnej, wzrost konkurencyjności i otwarcie się na innowacje sektora.

Edukacja podczas Warsaw Dental Medica Show

Warsaw Dental Medica Show to wyjątkowo bogate pod względem edukacyjnym branżowe spotkanie. Zaplanowano w nim aż sześć wydarzeń towarzyszących. Podczas VI Konkretu Stomatologii pod Patronatem PTS poruszane zostaną między innymi tematy endodoncji mikrochirurgicznej, bioceramiki, cementowania adhezyjnego, implantologii czy periodontologii. Wiedza w tym przypadku połączona zostanie z praktycznymi warsztatami, które pozwolą na jeszcze większe przyswojenie wiedzy.

VI Kongres Medycyny Estetycznej również podzielony zostanie na część prelekcyjną i warsztatową. W pierwszej z nich poruszone zostaną kwestie między innymi prowadzenia social mediów gabinetu stomatologicznego w oparciu o nowe przepisy MDR, iniekcyjnych technik zabiegowych w medycynie estetycznej, stymulatorów tkankowych, urządzeń high-tech w połączeniu z hybrydowymi symulatorami kolagenu czy też PRF jako elementu terapii w leczeniu schorzeń układu stomatologicznego. Druga część poświęcona zostanie laserowej stymulacji włosów i laserowej rewitalizacji ust.

Ponadto podczas VI Kongresu Eduasyst odbędą się warsztaty ortodontyczne dla higienistek, przedstawienie efektywnych rozwiązań w prawidłowej higienie, sposobów radzenia sobie z problemami z dziąsłami, wybielaniem zębów czy też kluczowych elementów profilaktyki działań wspomagających w chorobach przyzębia.

Kolejną częścią Warsaw Dental Medica Show będzie IV Zjazd Klubu Higienistek poświęcony Stomatologii Komplementarnej. Podczas niego eksperci skupią się między innymi na ozonoterapii w aspekcie efektów ogólnoustrojowych, mikrobiocie jamy ustnej, wpływie sposobu odżywiania na zdolności regeneracyjne błony śluzowej jamy ustnej, ozonoterapii klinicznej czy profilaktyce molekularnej.

Ponadto, odwiedzający będą mogli skorzystać możliwości Kongresu EduDigital czy wykładów od wystawców.

Nie może Cię zabraknąć podczas międzynarodowego i najbardziej merytorycznego wydarzenia w branży stomatologii i medycyny estetycznej. Dołącz do Warsaw Dental Medica Show już dziś!