W dniach 14-16 maja 2024 roku Ptak Warsaw Expo stało się europejską stolicą automatyzacji i robotyki. To wszystko dzięki największym targom Warsaw Industry Automatica 2024. Wydarzenie to stanowiło platformę do rozwoju branży między innymi dzięki praktycznym wykładom.

Lata 2020 – 2024 to dla sektora przemysłowego okres dynamicznego wzrostu automatyzacji i robotyzacji procesów produkcyjnych. Oznacza to ułatwiony dostęp do tego typu rozwiązań dla przeciętnego przedsiębiorcy. Obecna sytuacja stymuluje popyt oraz zachęca dostawców technologii do różnicowania oferowanych produktów, w efekcie czego nowe rozwiązania są jeszcze bardziej dopasowane do potrzeb poszczególnych gałęzi gospodarki. Ten trend stał u podstaw organizacji Warsaw Industry Automatica, czyli międzynarodowych targów integrujących krajowych przedsiębiorców z zagranicznymi inwestorami. Wydarzenie odbyło się w dniach 14-16 maja 2024 roku w Ptak Warsaw Expo.

Cenieni Liderzy w branży

Warsaw Industry Automatica zgromadziła wyłącznie sprawdzone i cenione marki. Właściciele przedsiębiorstw produkcyjnych, kierownicy produkcji, specjaliści ds. utrzymania ruchu oraz inżynierowie automatyzacji i robotyki mogli zapoznać się z nowościami oraz zagranicznymi trendami, które zdobywają uznanie na światowych rynkach.

Swoje rozwiązania zaprezentowali producenci i dystrybutorzy zaawansowanych technologii automatyki przemysłowej, w tym robotów przemysłowych, systemów wizyjnych, czujników, oprogramowania sterującego oraz komponentów maszyn przemysłowych. Obecni byli również dostawcy oprogramowania do zarządzania produkcją, producenci systemów sterowania oraz firmy oferujące rozwiązania w zakresie elektroniki przemysłowej.

Podczas wydarzenia swoje rozwiązania prezentowali przedstawiciele takich firm jak: BECKHOFF, FINDER, INDUPROGRESS, WIRE SOLUTIONS, PROPOINT, i wielu innych wiodących producentów w branży automatyki przemysłowej.

Dyskusja o rozwoju branży automatyki przemysłowej:

Podczas panelu „Prezentacje i Trendy Wystawców” praktycy podzielili się swoją wiedzą na temat najnowszych trendów i technologii, które zdobywają uznanie na światowych rynkach. Dyskutowano o innowacjach w automatyce przemysłowej, bezpieczeństwie pracy oraz nowoczesnych technikach w robotyzacji. Małgorzata Kocur (Automa.Net) opowiedziała rozwiązaniach B2B i dropshippingu dla handlu przemysłowego, Krzysztof Gliński (EKALTECH): Opracowanie systemu paletyzacji/depaletyzacji produktów z nowatorski przenośnikiem 3-sekcyjnym i robotem przemysłowym. Marcin Szuper (Finder Polska) opowiedział o historii rozwoju przekaźników programowalnych, a Maciej Wawrzyniak (Robotics) o Innowacjach w chwytakach do robotów.

Wielki sukces trzeciej edycji Warsa Industry Automatica

Trzecia edycja Warsaw Industry Automatica zakończyła się sukcesem. Odwiedziło ją 10415 uczestników, którzy poznali oferty 215 wystawców. Zapraszamy na kolejną odsłonę wydarzenia! Więcej informacji już wkrótce.