Za nami największe w Europie targi designu- Warsaw Home!

Żadne inne wydarzenie targowe w tej branży na świecie nie rozwija się tak intensywnie i nie wykorzystuje równie skutecznie intensywnych spotkań dla designu. Szóstą edycję odwiedziło prawie 50 000 gości, w tym większość to przedstawiciele branży!

Rekordowa była także ilość wystawców – we wszystkich 5 halach wystawienniczych mogliśmy zapoznać się z ofertą ponad 600 wystawców!
Razem daje to powierzchnię 100 000 metrów kwadratowych – czyli ponad 14 boisk piłkarskich!

Gwiazdą tegorocznego Warsaw Home był Karim Rashid – jeden z najbardziej twórczych projektantów swojego pokolenia. W swoim portfolio ma ponad 4000 projektów, za które zdobył ponad 300 branżowych nagród. Jego prace znajdziemy w ponad 40 krajach.

Karim poprowadził inspirujący wykład, którego główną myślą było stwierdzenie, że każdy z nas jest niepowtarzalny, potrafi dać światu niepowtarzalne piękno i nieprzeciętny design, jeśli się na to odważy. Ważnym aspektem projektów Karima w ostatnich latach jest również idea “6xR” – Refuse, reduce, repair, reuse, recycle, revolutionize” (pl.: odmawiaj, zmniejszaj zapotrzebowanie, naprawiaj, używaj ponownie, recyklinguj, rewolucjonizuj). Artysta wspominał także owocną współpracę z wystawcami, którzy także byli obecni na targach Warsaw Home.

Podczas tegorocznych targów Warsaw Home na przestrzeni prawie 2400m2 w hali E odbyły się warsztaty archiDAY. W tym roku organizatorzy skupili się na praktycznych aspektach pracy architekta i projektanta oferując słuchaczom bezpłatne warsztaty z czterech najczęściej używanych w branży programów do projektowania. W profesjonalnie przygotowanych salach architekci i projektanci mieli okazję podszkolić swoje umiejętności z programów takich jak SketchUp + V-Ray, CAD Decor PRO, Archicad i Twinmotion i pCon.Planner. Na warsztaty zarejestrowało się ponad 1200 profesjonalistów. Warsztatom towarzyszyła wystawa sensoryczna prezentująca najciekawsze prace będące efektem konkursu Paradyż Designers 2021 przygotowana przez Mecenasa tegorocznego archiDAY – Akademię Paradyż.

Znany w branży Studio Zięta przygotowało ekspozycję GENERACJE.

Jest to narracja o potencjale użytkowym projektowania generatywnego. Zestawienie funkcjonalnych obiektów z eksploracją ich możliwości materiałowych. Czołowym obszarem poszukiwań Oskara Zięty jest stal, jednak jego autorska technologia FiDU stosowana jest również w przypadku innych metali, takich jak aluminium czy miedź.
Prezentowane podczas Warsaw Home prace są efektem wieloletnich studiów nad właściwościami metalu i wykorzystywania nowych technologii w projektowaniu. Te prowokujące zmysły obiekty-rzeźby są obecne w Centrum Pompidou w Paryżu, czy Pinakothek der Moderne w Monachium i nagradzane światowej renomy wyróżnieniami takimi jak, Red Dot Award, Product Design 2021, czy MATERIALICA Design + Technology Award.
Unikatowe obiekty są gotowe do implementacji w przestrzeń publiczną lub prywatną.

Kolejnym, ważnym elementem merytorycznym Expo była konferencja Bathroom Summit.

Jak będzie wyglądała przyszłość naszych łazienek? Co ją kreuje? Jakie zmiany w technologii i projektach będziemy musieli wprowadzić, aby dostosować się do nadchodzących przemian. Odpowiedzi na te elementarne pytania wybrzmiały podczas trzydniowej konferencji zorganizowanej przez firmę Vinderen w ramach październikowych targów Warsaw Home&Contract w Ptak Warsaw Expo 2022.

Konferencja Bathroom Summit to nie tylko ideowa „łazienka w trzy dni”. Do współpracy zaproszono szereg ekspertów z dziedziny architektury, designu oraz wykończenia wnętrz. Dzięki temu osbiorcy otrzymali potężną dawkę wiedzy z różnych dziedzin. Prelekcje na temat marketingu i biznesu w branży łazienkowej, trendy oraz dobre praktyki projektancie, wiedza z zakresu wykończenia wnętrz i technologii to tylko kilka przykłądów z licznych tematów, które zostały poruszone podczas konferencji.
Ważnymi aspektami była także ekologia oraz sytuacja ekonomiczna na świecie. Organizatorzy weszli w dialog ze słuchaczami wspólnie podkreślając i analizując ich bezpośredni wpływ na branże łazienkową.

Dzięki zastosowaniu wirtualnej rzeczywistości stworzono stoisko Bathroom Summit Gallery – przestrzeń potraktowaną jako interaktywny katalog produktów, stworzony za pomocą technologii AR, wykorzystującą elementy świata realnego i wirtualne przedstawienie rzeczywistych produktów. Bazując na realnych wymiarach pomieszczeń stworzono dokładne trójwymiarowe wizualizacje łazienek.

Wielu wystawców zwróciło uwagę na zwiększoną ilość wystawców i odwiedzających z Europy i świata. Targi Warsaw Home były platformą dla tureckich, malezyjskich, litewskich, uzbeckich i ukraińskich wystawców narodowych, dając możliwość spotkania z potencjalnymi Klientami i kontrahentami z regionu środkowo-wschodniego Unii Europejskiej.

Nieskończona ilość relacji na mediach społecznościowych potwierdza, że targi Warsaw Home to uczta dla oczu i nieskończona ilość wrażeń wizualnych dla odwiedzających.
Liczni goście zatrzymywali się przy nieprzeciętnie pięknych ekspozycjach firm Ciarko Design, Wersal, Olta, Befame czy Kler.

Przyszłoroczna edycja Warsaw Home planowana jest na 7-10 listopada 2023 r.

Na wiosnę zapraszamy także na Targi Warsaw Home Gift&Deco, które odbędą się już 23-25 marca.