Międzynarodowe targi sadownictwa Fruit Poland Expo odbędą się w Ptak Warsaw Expo w dniach 7-9 grudnia 2023 roku. To okazja do networkingu, pozyskania wartościowych leadów i znalezienia odpowiedzi na wyzwania, które dotykają branży.

Wzrost kosztów produkcji, zamknięcie niektórych dotychczasowych rynków zbytu, czy też problemy z pozyskaniem pracowników – to tylko część wyzwań, z którymi mierzy się obecnie branża sadownicza w Polsce. Jeśli dodać do tego kłopoty z importem i eksportem, wyłania nam się obraz sektora, który potrzebuje integracji i realnej odpowiedzi na niepokojące zjawiska. Platformą do tego będzie Fruit Poland Expo, czyli międzynarodowe targi sadownictwa, które odbędą się w Ptak Warsaw Expo w dniach 7-9 grudnia 2023 roku.

Wyzwania i rozwiązania w branży sadowniczej na Fruit Poland Expo

Podczas Fruit Poland Expo odbędzie się dwudniowa konferencja, która da odpowiedź na najważniejsze kwestie dotykające sektora. Partnerem merytorycznym „Międzynarodowego Forum Sadownictwa i Warzywnictwa” będzie Związek Sadowników RP, co zagwarantuje dostęp do najaktualniejszej bazy wiedzy, opinii cenionych ekspertów oraz praktyków, którzy przedstawią kolejne kroki rozwoju w biznesie.

Pierwszy dzień wydarzenia zostanie poświęcony aktualnej sytuacji branży owocowej w Polsce. Prelegenci porozmawiają o trendach w produkcji, dystrybucji i marketingu. Podzielą się swoją wiedzą na temat zwalczania szkodników, technik przetwórstwa owoców, a także aspektów zrównoważonego rozwoju produkcji.

Kolejnego dnia dyskusja oscylować będzie dookoła tematu przyszłości przemysłu owocowego oraz wpływu ekologii na zmiany technologiczne. Uczestnicy ze szczególną uwagą przyglądną się wyzwaniom i oczekiwaniom Unii Europejskiej w zakresie ekologii, kwestii produkcji owoców przy zmniejszonym zużyciu chemii i energii, a także skupią się na obowiązujących przepisach eksportowych. Tak szerokie spectrum tematyczne konferencji pozwoli więc na podniesienie kompetencji własnych i uzyskanie najaktualniejszych informacji na temat stanu branży sadowniczej.

Najważniejsi wystawcy w branży sadowniczej na Fruit Poland Expo

Fruit Poland Expo to wydarzenie, podczas którego będzie można spotkać zarówno liderów sektora, jak również marki, które są na etapie rozwoju. Dzięki temu będzie można poznać pełny zakres możliwości branży i znaleźć partnerów odpowiednich do wymagań konkretnego biznesu. Uczestnictwo w wydarzeniu wiąże się ponadto z otwarciem na nowe rynki. Estymuje się, że ponad dziesięć procent uczestników eventu pochodzić będzie spoza Polski. To oznacza nowe, międzynarodowe możliwości dla wielu przedsiębiorstw.

We Fruit Poland Expo jako wystawcy wezmą udział między innymi Wodziński, STIHL, AGRO DUDEK, Weremczuk Agromachines, APV, ARKOP, CalPol, OBROL, BARTNIK, GumiSil, EuroPanels, LIEDMANN, INWEX czy Sinclair.

Wystawcy będą mogli zaprezentować swoje oferty między innymi sadownikom, producentom owoców, hodowcom drzew i krzewów, rolnikom, plantatorom, handlowcom detalicznym, restauratorom czy agroinżynierom. Odwiedzający będą natomiast mogli zapoznać się z możliwościami i innowacjami od producentów sadzonek, maszyn, narzędzi, akcesoriów do sadownictwa, środków ochrony roślin, nawozów, nowoczesnych technologii upraw czy też firm przetwarzających owoce.

Każdy, kto chce postawić kolejny krok w branży sadowniczej, powinien odwiedzić Fruit Poland Expo.

Odbierz bezpłatny bilet: https://fruitpolandexpo.com/rejestracja/
Zostań wystawcą: https://fruitpolandexpo.com/zostan-wystawca/