Wielki Plebiscyt na 7 Cudów Polski – drugi etap – ul. Piotrkowska w Łodzi na I miejscu

Trwa głosowanie w plebiscycie na „7 Cudów Polski na 100-lecie Niepodległości”, ogłoszonym przez organizatora największych w Polsce targów turystycznych World Travel Show – Ptak Warsaw Expo, wspólnie z radiem ZET, Wirtualną Polską, tygodnikiem Wprost i TVP 3 Warszawa. Ogólnopolski patronat nad plebiscytem objęło Nasze Miasto. Rozpoczął się drugi etap głosowania, w którym rywalizują 32 miejsca z całej Polski. W rankingu zaszły poważne zmiany, na pierwsze miejsce z dużą przewagą głosów wysunęła się ulica Piotrkowska w Łodzi.

Pierwszą szesnastkę wyłonili w głosowaniu internauci, drugą zgodnie z regulaminem konkursu wytypowała kapituła plebiscytu. Ponieważ rywalizacja w drugim etapie zaczęła się od początku, wszystko może się jeszcze zmienić i dlatego każdy oddany głos ma duże znaczenie. Dynamika głosowania jest ogromna, zmiany w czołówce następują praktycznie codziennie. Najostrzejsza rywalizacja toczy się obecnie w pierwszej trójce, w której są oprócz ulicy Piotrkowskiej, Stare Miasto w Zamościu i Bazylika w Gnieźnie.

A oto jak wyglądają dotychczasowe wyniki głosowania w skali kraju – pierwsza siódemka:

  1. Łódzkie – Ulica Piotrkowska w Łodzi – 4873 głosy
  2. Lubelskie – Stare Miasto w Zamościu – 3496 głosów
  3. Wielkopolskie – Bazylika w Gnieźnie – 1352 głosy
  4. Lubuskie – Pomnik Chrystusa Króla w Świebodzinie – 772 głosy
  5. Małopolskie – Tatrzański Park Narodowy – 198 głosów
  6. Warmińsko-Mazurskie – Kraina Wielkich Jezior Mazurskich – 162 głosy
  7. Dolnośląskie – Rynek Główny we Wrocławiu – 131 głosów

Wszystkich pasjonatów lokalnych atrakcji turystycznych zachęcamy do głosowania na stronie www.worldtravelshow.pl lub facebookowym profilu targów: https://www.facebook.com/WorldTravelShowPWE/

Na stronie internetowej znajdują się też pełne, aktualne wyniki głosowania w skali ogólnopolskiej.

Tegoroczna edycja Międzynarodowych Targów Turystycznych World Travel Show odbędzie się w dniach 19-21 października, w Centrum Targowo-Kongresowym Ptak Warsaw Expo na przedmieściach Warszawy. Impreza, podczas której swoją ofertę turystyczną prezentują kraje i regiony z całego świata, zostanie zorganizowana już po raz trzeci. Wśród gości wydarzenia będą m.in. znani podróżnicy, którzy wezmą udział w festiwalu podróżników Warsaw Travelers Festival. Targom ponownie towarzyszyć będą: Salon Camper&Caravan oraz Warszawski Salon Jachtowy.

Materiały publikowane na stronie warsawexpo.eu dostępne są do bezpłatnej publikacji. Jako ich źródło prosimy podać: Ptak Warsaw Expo
2018-08-21T13:57:08+00:00 21.08.2018|