Warsaw Pack już po raz czwarty. W programie ważne konferencje

Pomiędzy 5 a 7 marca w Ptak Warsaw Expo odbędą się Międzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Opakowań. W Nadarzynie spotkają się wszyscy najważniejsi przedstawiciele branży.

Podczas IV edycji WARSAW PACK w 2019 roku wystawcy zaprezentują się na następujących dedykowanych strefach: strefa techniki pakowania, strefa etykiet, etykietowania i druku, strefa opakowań, strefa display, strefa recyklingu, strefa materiałów, strefa automatyki i robotyki, strefa logistyki i magazynowania oraz strefa usług.

Wymianie informacji, rozwijaniu kontaktów oraz poszerzaniu wiedzy sprzyjać będą konferencje.

5 marca od 12:00 Centrum Innowacji i Rzeczoznawstwa Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich SIMP poprowadzi konferencję naukową techniczną „Modern Packaging”. Wśród poruszanych tematów znajdą się: transformacja w kierunku Gospodarki o Obiegu Zamkniętym, nowe trendy w technice pakowania i znakowania oraz ekologiczne i ekonomiczne pakowanie.

Również 5 marca odbędzie się organizowana przez Cobro konferencja „Packaging Sepctrum. Cykl spotkań edukacyjnych ma na celu przygotowanie do nowych zadań i wyzwań związanych z wyższymi poziomami recyklingu odpadów opakowaniowych oraz rozszerzoną odpowiedzialnością przedsiębiorców, projektowaniem opakowań do recyklingu w ramach gospodarki o obiegu zamkniętym, a także ograniczeniem wpływu opakowań z tworzyw sztucznych na środowisko.

6 marca Organizacja Odzysku Opakowań Rekopol przedstawi cykl spotkań pod hasłem „Opakowania w obiegu zamkniętym – jakich opakowań szuka przemysł”. Tu będzie można wysłuchać informacji o następujących zagadnieniach: Biotworzywa jako szansa odpowiedzi na wymagania GOZ w zakresie opakowań z tworzyw sztucznych; Bezpieczeństwo opakowań w gospodarce w obiegu zamkniętym – Szanse i zagrożenia zawracania materiałów; Design opakowań. Globalne trendy a polski rynek oraz Możliwości i trudności w recyklingu odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych z HDPE i PP. Proces przetwarzania i sytuacja rynkowa. Konferencję zakończy debata „Forum dialogu uczestników łańcucha opakowań” w której będą brali udział przedstawiciele sieci handlowych oraz wiodących producentów opakowań.

Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie:

Materiały publikowane na stronie warsawexpo.eu dostępne są do bezpłatnej publikacji. Jako ich źródło prosimy podać: Ptak Warsaw Expo
2019-02-21T15:45:32+00:00 19.02.2019|