Warsaw Oldtimer Show: Nie straszne im błota, rzeki i góry. Zobacz wojskowe pojazdy w akcji!

Czołgi na Warsaw Oldtimer Show! Legendarny wszędołaz Volvo BV 202, flagowy pojazd Wojska Polskiego, czyli Star 266, a do tego radziecki BRDM 2RS – aż 15 pojazdów wojskowych czeka na nas w tym roku w Strefie Militarnej.

Mknie przez góry, rzeki, bagna, a żaden teren nie był dla niego najmniejszą przeszkodą. Jazda Volvo BV 202 to prawdziwa gratka dla fanów motoryzacji jak i militariów. Przegubowy transporter powstał z myślą o szwedzkiej armii. Projektanci zadbali, aby dobrze sprawdzał się w głębokim śniegu i na torfowiskach Skandynawii. Na lądzie osiąga do 52 km/h, a w wodzie porusza się z prędkością do 4,7 km/h. Pojazd pokona aż 400 kliometrów, a w środku pomieści aż 9 pasażerów.

Kup bilet

 

 

 

Na Warsaw Oldtimer Show 2019 zagości też Star 266, który jeszcze na przełomie XX i XXI wieku pozostawał najliczniejszym samochodem polskich sił zbrojnych. Jego produkcja trwała blisko 30 lat, od tej pory doczekał się wielu modernizacji – kolejne modele różnią się większą mocą i momentem obrotowym. Aby ułatwić obsługę silnika, inżynierowie zastosowali też odchylaną kabinę. Z tych samochodów korzystało jednak nie tylko Wojsko Polskie – na rynku cywilnym korzystały z nich służby energetyczne i straż pożarna, ponieważ modele z tej serii gwarantowały dużą mobilność. 31 lat temu dwa Stary 266 wzięły udział w Rajdzie Paryż-Dakar. Do mety dotarły dwie załogi: Jerzy Franek i Tomasz Sikora, a także Jerzy Mazur z Julianem Obrockim.

Jakie inne modele zagoszczą w tym roku na Warsaw Oldtimer Show? Organizatorzy zapowiadają, że w Strefie Militarnej pojawi się m.in. Reo Kusier, BRDM 2S, Jeep Willis Overland M-38 A1 z działem, Mercedes G WOLF, Hummer H1, GAZ 69 czy opancerzony Land Rover. Broń, repliki, ubrania wojskowe, a do tego stoisko reklamujące Fort Pacew – to wszystko również czeka na uczestników Warsaw Comic Con. Teren wokół strefy będzie wyposażony w siatki wojskowe.

Klasyki motoryzacji w każdym wcieleniu – zarówno tym starszym jak i nieco nowszym – zagoszczą już w dniach 11-12 maja w Ptak Warsaw Expo. Będą samochody z lat 20. i 30., zabytkowe rajdówki i motocykle. Już za miesiąc w Ptak Warsaw Expo przekonamy się, co w tym roku najbardziej przyciągnie uwagę gości. Jak zdobyć bilety na targi? Więcej informacji na stronie Warsaw Oldtimer Show

Materiały publikowane na stronie warsawexpo.eu dostępne są do bezpłatnej publikacji. Jako ich źródło prosimy podać: Ptak Warsaw Expo
2019-04-11T12:58:16+00:00 08.04.2019|