Warsaw Humanitarian Expo: Odwiedź Miasteczko Humanitarne i dowiedz się, jak zacząć pracę w organizacjach międzynarodowych

Praca i wolontariat w tropiku, skuteczna pierwsza pomoc i różnice kulturowe w kontaktach biznesowych – odwiedź Miasteczko Humanitarne podczas Warszawskich Targów Humanitarnych i sprawdź, jak możesz zaangażować się w akcje pomocowe na całym świecie!

– To okazja, żeby poznać młodych ludzi z uczelni i szkół, którzy chcą pomagać innym – przekonuje Krzysztof Pytlarz, Dyrektor Projektu. Dowiemy się, jak wyjechać na misje humanitarne i postawić pierwsze kroki w karierze w organizacjach międzynarodowych. – Stawiamy też akcent na nowoczesne technologie. Pokażemy, jak drony i wirtualna rzeczywistość pomagają w zapobieganiu katastrofom i klęskom żywiołowym – dodaje.

W Miasteczku spotkamy pracowników organizacji pozarządowych i ONZ, którzy pracują w Polsce i na świecie. Przekonamy się też, jak wygląda codzienne życie i praca w miejscach, które zostały dotknięte przez kataklizmy. – Zależy nam, by nauczyciele częściej poruszali tę tematykę na lekcjach w szkole – wyjaśnia Krzysztof Pytlarz. Organizatorzy przygotowali specjalne warsztaty z zakresu edukacji globalnej.

Zaproszeni goście podyskutują też o tym, jak zapobiegać i zwalczać skutki klęsk żywiołowych. Mobilny szpital polowy, dom modułowy, przenośne systemy uzdatniania wody i pozyskiwania energii – to wszystko czeka na uczestników. W programie są też pokazy ratownictwa, szkolenia z zakresu pierwszej pomocy, prezentacje dronów i wystawcy.

Sprawdź program wydarzeń w Miasteczku Humanitarnym 2019!

Miasteczko Humanitarne to wspólne przedsięwzięcie Ministerstwa Spraw Zagranicznych, organizacji pozarządowych, szkół wyższych oraz organizacji trzeciego sektora. Twórcy wydarzenia liczą na udział zorganizowanych grup, którym oferują pomoc w organizacji transportu z Warszawy do miejsca wydarzenia.

Politycy i biznesmeni z całego świata zawitają w Ptak Warsaw Expo

Zdobądź kontrakty o wartości setek milionów euro, dowiedz się, jak uczestniczyć w przetargach i poznaj trendy w pomocy humanitarnej! Największe w Europie targi pomocy humanitarnej i rozwojowej startują już w dniach 11-13 czerwca w Ptak Warsaw Expo.

– To wielkie przedsięwzięcie o charakterze międzynarodowym, a także okazja, by polscy przedsiębiorcy zapoznali się z przetargami i ofertą, jaką dla przedsiębiorców niosą międzynarodowe organizacje – zaznacza Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii.

– Polska stoi przed szansą zorganizowania imprezy bez precedensu. Targi przyciągną do naszego kraju ważne osobistości. To doskonała możliwość, by pokazać światu, że Polsak jest miejscem otwartym na niesienie pomocy humanitarnej – podkreśla Tomasz Szypuła, prezes zarządu Ptak Warsaw Expo. – Przed nami zatem bardzo ważne zadanie. Chcemy pokazać, jaka jest możliwość uczestniczenia w globalnym rynku zamówień – dodaje.

Rynek pomocy humanitarnej jest wart 80 mld dolarów rocznie. W ostatnim roku polskie firmy zdobyły kontrakty o wartości zaledwie 18 tysięcy dolarów. – Widzimy, że moglibyśmy mieć większy udział w tym rynku – zauważa Tomasz Szypuła.

Wystawcy zaprezentują się w sześciu strefach tematycznych: logistyki i komunikacji, medycznej, schronienia, bezpieczeństwa, żywności i agencji. Więcej informacji na stronie Humanitarian Expo

Materiały publikowane na stronie warsawexpo.eu dostępne są do bezpłatnej publikacji. Jako ich źródło prosimy podać: Ptak Warsaw Expo
2019-05-17T15:01:07+00:00 17.05.2019|