Warsaw Home – trwają jedne z największych targów w Europie!

W dniach 3 – 6 października w Ptak Warsaw Expo odbywają się czwarte co do wielkości targi w Europie, Warsaw Home. To prawdziwe święto branży wnętrzarskiej i wszystkich entuzjastów dobrego designu.

W ciągu trzech lat biznesowe targi Warsaw Home stały się wydarzeniem, na którym trzeba po prostu być. Dziś mówi o nich cała branża: projektanci, architekci, a także coraz częściej deweloperzy, właściciele hoteli, restauracji i innych przestrzeni publicznych, które trzeba wyposażyć. Spotykają się tu wszyscy spragnieni nowości ze świata designu i architektury. Biorą udział w wykładach, warsztatach, wystawach i konsultacjach. Skala targów rośnie z każdym rokiem. W 2018 roku na wydarzenie przybyło 67 325 osób z sześćdziesięciu pięciu krajów, co stawia je w jednym rzędzie obok takich branżowych imprez jak Salone Del Mobile w Mediolanie czy Maison & Objet w Paryżu.

Każda edycja targów Warsaw Home obfituje w wyjątkowe osobistości z branży. W tym roku do Ptak Warsaw Expo po raz kolejny powraca Karim Rashid, określany księciem plastiku. To niezwykle płodny twórca, który zaprojektował ponad cztery tysiące produktów. Magazyn „Time” okrzyknął Rashida najsłynniejszym projektantem sztuki użytkowej obu Ameryk. Designer ma na koncie około trzystu branżowych nagród. Do 6 października będzie można również spotkać Joba Smeetsa ze Studia Job uznanego przez „Financial Times” za jedno z najbardziej wpływowych w świecie designu czy Marcusa Fairsa, redaktora naczelnego „Dezeen”, największego portalu o wyposażeniu wnętrz i architekturze. Pozostałe gwiazdy zaproszone przez organizatorów Warsaw Home to Stefan Diez, Luca Nichetto, Christophe Pillet, Matteo Cibic, Matti Klenell, Nelson Ruiz-Acal, Cate Högdahl, Richard Hutten, Jaime Beriestain, Daniel Svahn, Sylvain Villenz, Jakub Pollág, Václav Mlynář i David Trubridge.

Ale Warsaw Home to nie wydarzenie dla branży. To wyjątkowa przestrzeń, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Co roku w Ptak Warsaw Expo wystawiane są designerskie meble, dekoracje i materiały wykończeniowe. Aby ułatwić gościom odnalezienie tego, czego poszukują, obszar targów od samego początku został podzielony na kilka stref – w październiku będzie ich pięć:

  • Selected Design meble klasy premium,
  • Selected Furnituremeble do domu i przestrzeni publicznych,
  • Kitchen and Diningmeble, systemy, akcesoria i sprzęt AGD,
  • Interior Finishelementy wykończenia wnętrz,
  • Deco akcesoria dekoracyjne i smart home.

Podczas tegorocznej edycji wystawi się około 700 firm z Polski i całego świata, w tym z tak egzotycznego kraju jak Brazylia. Na miłośnikach designu wrażenie z pewnością zrobią stanowiska tak topowych światowych marek jak Moroso, Magis, Ton czy Pedrali. Wśród polskich producentów odwiedzający będą mieli okazję zobaczyć produkty Balmy, Noti, Befame, Halupczoka czy Tubądzinu.

To wszystko i wiele więcej na imponujących 120 000 metrach kwadratowych. Bilety i więcej informacji dostępnych na: www.warsawhome.eu