Warsaw Bus 2019 oraz MT TSL 2019 zakończone. Sukces wydarzeń organizowanych w Ptak Warsaw Expo

Dziesiątki wystawców, ważne konferencje i debaty tematyczne, długie rozmowy i negocjacje – organizowane w Ptak Warsaw Expo Międzynarodowe Targi Transportu, Spedycji i Logistyki oraz towarzyszące im targi Warsaw Bus Expo 2019 zakończyły się sukcesem.

Od kilku lat targi są najważniejszymi w roku wydarzeniami branżowymi. Tu nie tylko rozmawia się o kontraktach na przyszłe lata – spotkaniom stricte biznesowym towarzyszą rozmowy na temat przyszłości branży. A tematów do dyskusji było w tym roku wyjątkowo wiele. Na tło polityczne i biznesowe można było z boku spojrzeć ze spokojem, ponieważ Polska jest liderem pośród europejskich krajów w dziedzinie transportu, a nasze firmy przewiozły ponad 2 miliardy ton towarów. Branża staje przed ogromnymi wyzwaniami: to elektromobilność i konieczność dostosowania transportu do nowych norm czystości powietrza, nowe regulacje w prawie europejskim, czy wyzwania związane z wprowadzaniem programu powrotu transportu publicznego do każdej gminy.

Dlatego oprócz dziesiątków wystawców, na targach pojawili się Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk, Główny Inspektor Transportu Drogowego, Alvin Gajadhur. – Na targach MT TSL jesteśmy praktycznie od samego początku. To ważne przedsięwzięcie, szczególnie, że branża transportowa rozwija się, polski transport rośnie w siłę – podkreślał Alvin Gajadhur.

Przybyli na targi przedstawiciele biznesu mówili, że corocznie wydarzenia stają się okazją do zawierania wielu transakcji, O zainteresowaniu ze strony samorządów mówili m.in. przedstawiciele Autosanu, mówiąc o licznych spotkaniach, które odbyły się w Ptak Warsaw Expo.

Debatowano też na konferencjach, które dotyczyły elektromobilności, problemów transportu kolejowego. – Doprecyzowujemy, na co konkretnie trzeba będzie przeznaczyć niebagatelną kwotę 66 mld złotych, przeznaczoną na samą infrastrukturę kolejową – mówi Mirosław Antonowicz, członek zarządu grupy PKP S.A. do spraw strategii i logistyki. Nie dziwi, że zainteresowanie spotkaniami było ogromne. Konferencje dotyczyły też spraw bardzo bliskich ludziom, np. wyzwań, jakie przed branżą stawia dynamicznie rozwijający się e-handel.

Patronem honorowym MT TSL było Ministerstwo Infrastruktury, Marszałek Województwa Mazowieckiego, Główny Inspektorat Transportu Drogowego oraz Bogusław Liberadzki, wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego.

Patronami Warsaw Bus 2019 byli: Główny Inspektorat Transportu Drogowego, Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego prof. Bogusław Liberadzki, Polski Instytut Motoryzacji, Polskie Stowarzyszenie Telematyki Transportu, Polskie Koleje Państwowe S.A., Instytut Logistyki i Magazynowania.

Międzynarodowe Targi Transportu, Spedycji i Logistyki oraz targi Warsaw Bus Expo 2019 – Międzynarodowe Targi Transportu Publicznego odbyły się w dniach 13-15 marca w Ptak Warsaw Expo. Największe centrum targowo-konferencyjne w Polsce to aż 6 nowoczesnych hal wystawienniczych o łącznej wewnętrznej powierzchni wynoszącej 143 000 m2 oraz ponad 500 000 m2 powierzchni zewnętrznej. Położone jest 10 minut jazdy od największego w kraju międzynarodowego Lotniska Chopina i 15 minut jazdy od ścisłego centrum Warszawy, przy zbiegu najważniejszych dróg krajowych S7 i S8 oraz autostrady A2. Dzięki temu Ptak Warsaw Expo stwarza idealne warunki do biznesowych spotkań na najwyższym poziomie.

2019-03-20T11:46:07+00:00 15.03.2019|