Warsaw Bus 2019 oraz MT TSL 2019 zakończone. Sukces wydarzeń organizowanych w Ptak Warsaw Expo

Dziesiątki wystawców, ważne konferencje i debaty tematyczne, długie rozmowy i negocjacje – organizowane w Ptak Warsaw Expo Międzynarodowe Targi Transportu, Spedycji i Logistyki oraz towarzyszące im targi Warsaw Bus Expo 2019 zakończyły się sukcesem.

Od kilku lat targi są najważniejszymi w roku wydarzeniami branżowymi. Tu nie tylko rozmawia się o kontraktach na przyszłe lata – spotkaniom stricte biznesowym towarzyszą rozmowy na temat przyszłości branży. A tematów do dyskusji było w tym roku wyjątkowo wiele. Na tło polityczne i biznesowe można było z boku spojrzeć ze spokojem, ponieważ Polska jest liderem pośród europejskich krajów w dziedzinie transportu, a nasze firmy przewiozły ponad 2 miliardy ton towarów. Branża staje przed ogromnymi wyzwaniami: to elektromobilność i konieczność dostosowania transportu do nowych norm czystości powietrza, nowe regulacje w prawie europejskim, czy wyzwania związane z wprowadzaniem programu powrotu transportu publicznego do każdej gminy.

Dlatego oprócz dziesiątków wystawców, na targach pojawili się Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk, Główny Inspektor Transportu Drogowego, Alvin Gajadhur. – Na targach MT TSL jesteśmy praktycznie od samego początku. To ważne przedsięwzięcie, szczególnie, że branża transportowa rozwija się, polski transport rośnie w siłę – podkreślał Alvin Gajadhur.

Przybyli na targi przedstawiciele biznesu mówili, że corocznie wydarzenia stają się okazją do zawierania wielu transakcji, O zainteresowaniu ze strony samorządów mówili m.in. przedstawiciele Autosanu, mówiąc o licznych spotkaniach, które odbyły się w Ptak Warsaw Expo.

Debatowano też na konferencjach, które dotyczyły elektromobilności, problemów transportu kolejowego. – Doprecyzowujemy, na co konkretnie trzeba będzie przeznaczyć niebagatelną kwotę 66 mld złotych, przeznaczoną na samą infrastrukturę kolejową – mówi Mirosław Antonowicz, członek zarządu grupy PKP S.A. do spraw strategii i logistyki. Nie dziwi, że zainteresowanie spotkaniami było ogromne. Konferencje dotyczyły też spraw bardzo bliskich ludziom, np. wyzwań, jakie przed branżą stawia dynamicznie rozwijający się e-handel.

Patronem honorowym MT TSL było Ministerstwo Infrastruktury, Marszałek Województwa Mazowieckiego, Główny Inspektorat Transportu Drogowego oraz Bogusław Liberadzki, wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego.

Patronami Warsaw Bus 2019 byli: Główny Inspektorat Transportu Drogowego, Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego prof. Bogusław Liberadzki, Polski Instytut Motoryzacji, Polskie Stowarzyszenie Telematyki Transportu, Polskie Koleje Państwowe S.A., Instytut Logistyki i Magazynowania.

Międzynarodowe Targi Transportu, Spedycji i Logistyki oraz targi Warsaw Bus Expo 2019 – Międzynarodowe Targi Transportu Publicznego odbyły się w dniach 13-15 marca w Ptak Warsaw Expo. Największe centrum targowo-konferencyjne w Polsce to aż 6 nowoczesnych hal wystawienniczych o łącznej wewnętrznej powierzchni wynoszącej 143 000 m2 oraz ponad 500 000 m2 powierzchni zewnętrznej. Położone jest 10 minut jazdy od największego w kraju międzynarodowego Lotniska Chopina i 15 minut jazdy od ścisłego centrum Warszawy, przy zbiegu najważniejszych dróg krajowych S7 i S8 oraz autostrady A2. Dzięki temu Ptak Warsaw Expo stwarza idealne warunki do biznesowych spotkań na najwyższym poziomie.

Materiały publikowane na stronie warsawexpo.eu dostępne są do bezpłatnej publikacji. Jako ich źródło prosimy podać: Ptak Warsaw Expo
2019-03-20T11:46:07+00:00 15.03.2019|