Gwiazda „Gry o tron” na Warsaw Comic Con! Tom Wlaschiha zdradzi kulisy pracy na planie

Lubi piesze wędrówki po górach i kontakt z naturą. Gdy tylko ma kilka dni wolnego, odwiedza rodziców w Saksonii. Kim jest Tom Wlaschiha, który gra postać Jaquena H’ghara w „Grze o tron”? Aktor zagości już pod koniec maja na Warsaw Comic Con 2019!

Zawsze jest szczęśliwy, gdy przyjeżdża do swojej rodzinnej Saksonii. Pasję do pieszych wędrówek po Górach Połabskich odziedziczył po ojcu, który był „niezwykle namiętnym turystą”. Urodził się w Dohnie, dorastał w Bad Schandau koło Drezna, a na studia wyjechał do Lipska. – Gdy miałem kilkanaście lat, wpadłem na pomysł, aby zostać aktorem – mówił Tom Wlaschiha w jednym z wywiadów. – Kocham teatr, ponieważ tu zaczęła się moja przygoda z aktorstwem – dodaje aktor. Wówczas związał się ze scenami w Dreźnie, Zurychu i Frankfurcie. W połowie lat 90. zadebiutował rolami w niemieckich serialach.

Kup bilet

 

 

Przełomem w karierze była jednak rola w filmie „No one sleep” w reż. Jochena Hicka. Aktor wcielił się w rolę Stefana Heina, młodego studenta medycyny z NRD, który podąża tropem swojego zmarłego ojca, który był niegdyś wysokim rangą naukowcem i badał rozwój AIDS na Wschodzie. Choć produkcja nie odniosła wielkiego sukcesu, Tom Wlaschiha zwrócił uwagę kolejnych reżyserów. Wystąpił m.in. w „Uczniu czarnoksiężnika” (reż. Marco Kreuzpaintner), „Powrocie do Brideshead” (reż. Julian Jarrold) czy serialu „Przygodach Sary Jane”, który wyprodukowała telewizja BBC. Nieustannie jest w podróży, choć gdy tylko ma kilka dni wolnego, odwiedza rodziców. – Gdy byłem mały, wydawało mi się nierealne, że można po prostu wsiąść do samolotu i polecieć do Ameryki – mówił Tom Wlaschiha. – Dorastałem we wschodnich Niemczech, więc upadek muru berlińskiego nastąpił w idealnym momencie. Pokolenie moich rodziców nie mogło podróżować i awansować w pracy. Cieszę się, że mogłem rozwinąć swoją pasję – dodaje.
Kim jest Jaquen H’ghar, jeden z Ludzi bez Twarzy?

Nawet, gdy jest źle, nie okazuje smutku. Ma znakomity słuch, a o sobie i innych mówi w trzeciej osobie. W „Grze o tron” Tom Wlaschiha wciela się w rolę Jaquena H’ghara, jednego z Ludzi bez Twarzy, którzy skuci kajdanami podróżują zamknięci w wozie. W odróżnieniu od swoich towarzyszy jest uprzejmy. Arya, pomysłowa i sprytna dziewczyna ma wrażenie, że jest podobny do jej dawnego nauczyciela, Syria Forela. Podczas rozmowy w bożym gaju przyznaje, że zna jej prawdziwą tożsamość. Arya próbuje wymusić na Jaquenie, żeby pomógł w uwolnieniu przetrzymywanych w Harrenhal ludzi z Północy. Ulega szantażom i zgadza się na propozycję dziewczyny, by wraz z Dzielnymi Kompanionami i towarzyszami z wozu zabić ludzi ser Amory’ego. Choć dziewczyna odwołuje imię Jaquena, ten stwierdza, że musi umrzeć. Przesuwa rękę przed swoją twarzą i zmienia całkowicie swoje oblicze. W mgnieniu oka staje się mężczyzną o pełniejszej twarzy. Na pożegnanie daje dziewczynce żelazną monetę i mówi, żeby udała się do Braavos, jeśli chce go kiedyś spotkać.

Aktora znanego z roli Jaquena H’ghara w „Grze o tron” spotkamy podczas największego festiwalu popkultury, który już pod koniec maja w Ptak Warsaw Expo. Wśród gwiazd tegorocznej edycji są m.in.: Ian Somerhalder, Paul Wesley, Andrew Scott, Marie Avgeropoulos i wielu innych. Nie zabraknie też strefy cosplay, spotkań autorskich i wystawy Star Wars. Ze szczegółowym programem imprezy możecie się zapoznać na Warsaw Comic Con

Materiały publikowane na stronie warsawexpo.eu dostępne są do bezpłatnej publikacji. Jako ich źródło prosimy podać: Ptak Warsaw Expo
2019-04-16T11:56:45+00:00 16.04.2019|