Tłumy odwiedzających na targach Green Days 2019! “Szukają inspiracji, pytają o nowości”

​- Niech trendy i nowości wkraczają do naszego ogrodu, bo tylko wtedy jesteśmy w stanie świadomie kreować krajobraz wokół nas – podkreślał Dominik Strzelec, gość specjalny Międzynarodowych Targów Green Days. Miłośnicy zieleni przyjechali do Ptak Warsaw Expo, by poszukać inspiracji na wiosenny sezon w ogrodzie.

Największą furorę podczas targów zrobiły kilkumetrowe rzeźby z trawy, które zaprezentowała firma Easigrass z Wielkiej Brytanii. Żyrafa, lew, jamnik, niedźwiedź, a nawet cały samochód przyozdobiony trawą – to wszystko zwróciło uwagę odwiedzających.

– Zastanawiam się, czy nie urozmaicić wejścia do mojego ogrodu o tego małego jamnika – zdradza pan Marek, który na targi Green Days 2019 wybrał się ze swoją córką. – W sam raz dla małych dzieci, ponieważ jest wytrzymały i może służyć jako siedzisko – dodaje. Kilkuletnia Ania potwierdza, że zielony pies w ogrodzie będzie strzałem w dziesiątkę. – Jest bardzo uroczy, podoba mi się.

Zielony dach nad pasażerami w Saragossie, ławki z widokiem na ocean i szczyt Mont Blanc – do podziwiania przepięknych krajobrazów zachęcała z kolei firma mmcité, która dostarcza nowoczesne meble do przestrzeni miejskich. Na targach Green Days w Ptak Warsaw Expo zawitała już trzeci raz. – Bardzo nam się tutaj podoba, jest spore zainteresowanie wśród architektów i projektantów naszymi rozwiązaniami – podkreśla Roman Jadamus, dyrektor Mmcite Polska. – Najbardziej cenimy sobie jednak rozmowy z indywidualnymi klientami, którzy chcą urozmaicić swoją działkę lub ogródek naszymi rozwiązaniami.

Tańcz, kręć się i zaproś do zabawy wszystkie swoje koleżanki! Niesamowitej frajdy dostarczył uczestnikom targów DanceSquare. To nowy typ rekreacji dla dziewczyn w wieku 12-18 lat, który zaprojektowała firma Educarium.

– Zauważyliśmy, że jeśli nie ma dużo ludzi dookoła, nawet o wiele starsi odwiedzający próbują swoich sił na DanceSquare – przyznaje Jos Muller. – Wychodzi im to znakomicie.

13 półkul z gumy, 6 trampolin, karuzele, a na samym środku – DJ-Post, czyli wzmacniacz dźwięku do smartfonów, zasilany energią, która powstaje podczas używania sprzętu. Wystarczy, że w telefonie znajdziemy interesującą nas muzykę, zakręcimy korbą i położymy smartfona, a DJ-Post zagra piosenkę. 10-15 sekund kręcenia korbą wystarcza do zwykle odsłuchania całego utworu.

– Chcemy zachęcić młodych ludzi do aktywnego spędzania wolnego czasu, więc system połączyliśmy z 13 półkulami. Jedna z nich jest dla osoby prowadzącej, a pozostałe dla tancerzy.

Na targach Green Days czekał też nowy sprzęt, który w ogrodzie potrafi zrobić niemałą rewolucję. Husqvarna pokazała najnowszą kosiarkę Automower, której nie straszne zbocza, dziury oraz inne przeszkody w naszym ogrodzie, takie jak szyszki i owoce. Jak zapewniał producent podczas pokazów, robot potrafi dotrzeć do każdego zakątka ogrodu, a dzięki napędowi na wszystkie koła potrafi się wspinać na strome zbocza nachylone nawet o 70%.

Kolejna odsłona międzynarodowych targów Green Days już za rok w Ptak Warsaw Expo. Warto śledzić nasz portal www.warsawexpo.eu, gdzie znajdziecie zawsze aktualne informacje o zbliżających się wydarzeniach.

Materiały publikowane na stronie warsawexpo.eu dostępne są do bezpłatnej publikacji. Jako ich źródło prosimy podać: Ptak Warsaw Expo
2019-03-25T15:53:04+00:00 25.03.2019|