Zakończyły się właśnie, odbywające się w tym samym czasie i miejscu, targi Construction Machinery Exhibition oraz Tools and Hardware Show. Te dwie imprezy dały podwójną siłę napędową branży budowlanej i wykończeniowej 

“Oba sektory uzupełniają się, jednak na co dzień nie zawsze mają szanse spotkania i wymiany doświadczeń. Stąd pomysł na organizację obydwu targów równocześnie” — mówi Renata Nowel z Ptak Warsaw Expo. I dodaje: “Naszemu centrum zależy nie tylko na umożliwieniu nawiązywania intratnych relacji biznesowych oraz popularyzacji nowości, lecz również na tym, aby napędzać poszczególne branże”.  

I to się zdecydowanie Ptak Warsaw Expo udało: podwójne wydarzenie przyciągnęło bowiem setki wystawców i tysiące odwiedzających, spragnionych bezpośredniego kontaktu, owocującego w przyszłości wieloma inwestycjami. “Jesteśmy zachwyceni” — mówili uczestnicy, zwracając uwagę na szeroki wachlarz dostępnych podczas targów ofert, a także udział wielu specjalistów i przedstawicieli dużych firm. Wśród nich znalazły się m.in. VOLVO, Stalco, Stehr, Polsad, Milwaukee, Rawlplug, Toya oraz Hoegert.  

Co ciekawe, organizatorom udało się zaprosić czołowych wystawców do współorganizowania wzbogacających targi wydarzeń. I tak, VOLVO przygotowało nową odsłonę Konkursu Klubu Operatorów, w ramach którego fachowcy prezentowali swoje umiejętności w niestandardowej, atrakcyjnej dla widzów formie. Z kolei Stalco stworzyło całą Strefę Pokazów, przyciągając odwiedzających warsztatami, konkursami oraz pokazem mody. Dodatkowo zaprosiło do wygłoszenia prelekcji swoich ambasadorów oraz pracowników, zdradzających kulisy m.in. prowadzenia kampanii marketingowej firmy.  

“Targi przestają już być tylko targami” — zdradza Nowel. “Stają się czymś znacznie więcej: przestrzenią edukacji. Poszczególne firmy przestały postrzegać handel jako strefę tajemnic, przeciwnie – z chęcią dzielą się swoimi strategiami, rozwiązaniami itd.”. Zauważona przez dyrektorkę Construction Machinery Exhibition oraz Tools & Hardware Show sytuacja wynika z szerszych przemian rynkowych, napędzanych rodzącą się za sprawą Internetu kulturą współdzielenia.  

Jednak sam Internet, ułatwiający docieranie do interesujących nas producentów i dystrybutorów, wciąż nie pozwala dotknąć i wypróbować sprzętów i maszyn, których zakup często wiąże się z dużymi wydatkami, musi być więc bardzo przemyślany i poparty odpowiednim riserczem. A na to pozwala tylko udział w targach organizowanych przez Ptak Warsaw Expo. Warto więc już teraz zarejestrować swój udział w kolejnych, przyszłorocznych edycjach Construction Machinery Exhibition oraz Tools & hardware Show. 

Więcej informacji na stronach: Warsaw Tools Show – Targi narzędziowe oraz Warsaw Construction Expo – Targi maszyn budowlanych.