Targi Warsaw Motor Show 2018 oficjalnie otwarte!

16 listopada, w Ptak Warsaw Expo, rozpoczęła się 4. edycja Międzynarodowych Targów Motoryzacyjnych Warsaw Motor Show. Oficjalne otwarcie wydarzenia na scenie głównej poprowadził dziennikarz sportowy i komentator motoryzacyjny Andrzej Borowczyk, związany z targami od samego początku. W imieniu spółki Ptak Warsaw Expo gości przywitał Prezes Zarządu Tomasz Szypuła, który oddał głos głównemu organizatorowi wydarzenia – Antoniemu Ptakowi Juniorowi, dyrektorowi Warsaw Motor Show: – To już czwarta edycja Warsaw Motor Show.

W tym roku mogę bez oporów powiedzieć, że nasze targi są już na poziomie europejskim. Świadczą o tym premiery, obecność światowych marek, a także nasz gość specjalny Richard Hammond, którego nikomu nie trzeba przedstawiać. Zapraszając na scenę kolejnego gościa – Alvina Gajadhura, Głównego Inspektora Transportu Drogowego prowadzący zauważył, że ten rok zapowiada się rekordowo pod względem sprzedaży samochodów w Polsce. Gajadhur podkreślił: – Cieszymy się, że branża motoryzacyjna tak szybko się rozwija, choć jest to dla nas oczywiście wyzwanie. Cieszymy się też, że coraz nowocześniejsze pojazdy poruszają się po polskich drogach. Na zakończenie głos zabrał Michał Sikora – Prezes Polskiego Związku Motorowego, który podkreślił, że targi to nie tylko okazja do zapoznania się z motoryzacją, z którą mamy do czynienia na co dzień, ale przede wszystkim zobaczenia z bliska tej, którą jeszcze trudno zobaczyć na polskich drogach. – Dziękuję Ptak Warsaw Expo za wspaniałą promocję branży motoryzacyjnej oraz doskonałą współpracę.

Premiery, gwiazdy motoryzacji i mnóstwo atrakcji

4. Międzynarodowe Targi Motoryzacyjne Warsaw Motor Show odbywają się w dniach 16-18 listopada w Ptak Warsaw Expo. Główną atrakcją targów, jak co roku, są oczywiście motoryzacyjne premiery. Podczas tej edycji swoje nowości prezentują m.in.: Aston Martin, Lamborghini, Tesla, Lexus, Mercedes-Benz, Jeep, Audi i Toyota. Na wystawie zobaczymy też pojazdy takich marek, jak: Maserati, Ferrari, Peugeot, Volkswagen, Citroen, Ssangyong i wielu innych.

Organizatorzy postawili na promocję elektromobilności. Po raz pierwszy w Polsce pokazana zostanie Tesla Model 3. Zaprezentowany zostanie też polski samochód elektryczny – Triggo, którego wcześniej zobaczyć mogli tylko nieliczni. Gratką dla fanów elektryków będzie także pierwszy i jedyny w Polsce kryty tor do testów, na którym każdy będzie mógł poczuć ich moc i komfort na własnej skórze.

Dużym wydarzeniem w skali polskiej motoryzacji będą nowe wcielenia prawdziwych legend naszych dróg – Syreny i Warszawy. Oba samochody koncepcyjne zostaną zaprezentowane szerszej publiczności podczas Warsaw Motor Show i z pewnością rozbudzą wspomnienia tysięcy osób. To szczególna okazja ponieważ samochody nie trafiły do masowej produkcji, a zobaczenie ich na ulicach jest wręcz niemożliwe.

Na targach spotkamy także znakomitych gości ze świata motoryzacji. Ambasadorem Warsaw Motor Show został Richard Hammond, który będzie gościem drugiego dnia targów. Oprócz niego pojawią się Karolina Pilarczyk, Maciej Wisławski, Bryan Bouffier, Gosia Rdest, Bartosz Ostałowski, Aleksandra Kutz oraz influencerzy – Kickster, Moto Doradca oraz Zachar OFF. Do tego hypercary, supercary, rajdówki, wyścigówki, strefa kobiet, symulatory i cała moc motoryzacyjnych wrażeń skupionych na powierzchni ponad 100 tys. m2.

W hali D na stoisku OLIMP Racing prezentowana jest infrastruktura profesjonalnego zespołu wyścigowego – między innymi dwa samochody Audi R8 GT3. Te kosztujące ponad 400 000 EUR za sztukę pojazdy są aktualnie jedną z najlepszych konstrukcji wyścigowych w motorsporcie. Kierowcy tego polskiego zespołu zdominowali tegoroczne zmagania na torach wyścigowych Strefy Centralnej (np. Hungaroring, RedbullRing). W efekcie zdobyli tytuły Mistrza Europy FIA CEZ (Central European Zone) w wyścigach sprinterskich i endurance, gdzie dokonali bezprecedensowego wyczynu wygrywając wszystkie wyścigi sezonu. W programie także między innymi transmisja na żywo ze światowego finału pucharu Lamborghini Supertrofeo rozgrywanego na włoskim torze Vallelunga. To właśnie tam, pośród światowej czołówki, wspierany przez Olimp kierowca – Karol Basz, jako pierwszy Polak, staje przed realną szansą wywalczenia tytułu mistrzowskiego. Właściciel zespołu – Olimp Laboratories przygotował dla publiczności także moc innych atrakcji w tym symulator wyścigowy oraz niesamowite pokazy wyczynowego street work out’u.

Dla niezmotoryzowanych fanów motoryzacji organizatorzy przygotowali bezpłatny autobus kursujący z i do centrum stolicy przez wszystkie trzy dni targów. Parking podczas wydarzenia jest bezpłatny.

Materiały publikowane na stronie warsawexpo.eu dostępne są do bezpłatnej publikacji. Jako ich źródło prosimy podać: Ptak Warsaw Expo
2019-01-25T13:09:35+00:00 14.01.2019|