Targi przemysłowe w Ptak Warsaw Expo

Centrum Targowo-Kongresowe Ptak Warsaw Expo w 2021 roku będzie gospodarzem licznych wydarzeń przeznaczonych dla przedstawicieli branż związanych z przemysłem, między innymi dla: branży drzewnej, metalowej, tworzyw sztucznych i gumy, a także automatyki i robotyki. W tym roku przedstawiciele powyższych sektorów będą mieli okazję spotkać się podczas targów dedykowanych konkretnym segmentom przemysłu, jak również w trakcie Warsaw Industry Week – najszybciej rozwijających się targów przemysłowych w Polsce.

Ptak Warsaw Expo od lat sprzyja różnokierunkowemu rozwojowi przemysłu, tworząc platformę spotkań oraz dyskusji na temat najistotniejszych kwestii dla jego poszczególnych sektorów. Doskonałą okazją do poznania najświeższych trendów w przemyśle, a także rozwiązań podnoszących jakość wykonywanych przez przedsiębiorstwo usług czy produktów są targi Warsaw Inudstry Week, które w tym roku będą miały miejsce w dniach 8-10 listopada 2021.

Warsaw Industry Week to wydarzenie, które z dużym sukcesem od 5 lat odbywa się w Ptak Warsaw Expo. W poprzedniej edycji Targów innowacyjnych Rozwiązań dla Przemysłu udział wzięło ponad 12 000 odwiedzających. Widząc dynamiczny rozwój imprezy, jak i poszczególnych sektorów przemysłu prezentowanych na targach, a przede wszystkim słuchając głosów branży
i sugestii wystawców – postanowiliśmy zorganizować oddzielne wydarzenia, dedykowane konkretnym obszarom przemysłu.

W sezonie 2021 w Międzynarodowym Centrum Kongresowo-Targowym spotkają się, między innymi: przedstawiciele sektora obróbki metalu podczas targów Warsaw Metal-Tech (3-5 listopada 2021), firmy z branży przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy w trakcie Warsaw Plast-Expo (8-10 listopada 2021) czy reprezentanci przedsiębiorstw związanych z automatyką
i robotyką, którzy na targach Warsaw Automatica Expo (22-24 września 2021) dokonają kompleksowego przeglądu ekosystemu przemysłowego, pozwalającego na wdrożenie najnowocześniejszych rozwiązań przemysłu przyszłości. Jednak pierwszą imprezą dedykowaną konkretnemu obszarowi przemysłu w tym sezonie będą targi Wood Tech Warsaw Expo, będące obowiązkowym wydarzeniem dla wszystkich firm i specjalistów pracujących w branży drzewnej.

targi przemysłu drzewnego

Wsparcie dla przemysłu drzewnego i meblarskiego

Wood Tech Warsaw Expo to targi wywodzące się z Międzynarodowych Targów Przemysłowych Warsaw Industry Week, które początkowo było jedną ze stref tego wydarzenia. Wood Tech Warsaw Expo to miejsce wymiany bezpośredniej wiedzy oraz doświadczeń, jak również platforma do nawiązania nowych kontaktów biznesowych. Targi będą świetną okazją do dialogu pomiędzy dostawcami techniki i technologii obróbki drewna oraz przedstawicielami firm stolarskich i firm produkujących meble. W dniach 12-14 maja 2021 w Ptak Warsaw Expo spotkają się producenci, importerzy, handlowcy, dystrybutorzy, przetwórcy oraz końcowi użytkownicy produktów przemysłu drzewnego. W tej chwili, kiedy do realizacji wydarzenia pozostały jeszcze niemal 3 miesiące, na Targi zarejestrowało się już ponad 6000 profesjonalistów.

Podczas 3 dni targów w Ptak Warsaw Expo eksponowane będą najnowsze produkty, technologie i rozwiązania na rynku drzewnym. Ogromna powierzchnia wystawiennicza przeznaczona na organizację wydarzenia pozwoli na zaprezentowanie szerokiej gamy sprzętu, maszyn oraz narzędzi służących do obróbki drewna i produkcji mebli. Już teraz swój udział w wydarzeniu potwierdziły takie firmy, jak: RAWLPLUG, CORMAK, DREW-TOM, FELDER GROUP POLSKA SP z o.o., Wood-Mizer Industries sp z o.o., CNC Serwis Krzysztof Reszczyński / HIMNET, Metal-Technika Rafał Cygan, HOUFEK a.s., a także: Neu-Jkf, edWood, Amicus, Becker, Semper, Aspi czy Woodinspector, Sanox i wielu innych przedstawicieli uznanych marek.

Targom towarzyszyć będzie bogaty program wydarzeń towarzyszących, a także liczne szkolenia, konferencje i warsztaty zawodowe oraz konkursy dla profesjonalistów. W ramach dodatkowych wydarzeń odbędzie się, między innymi Forum Branży Drzewnej, w trakcie którego omawiane będą takie tematy, jak: „Produkcja mebli od projektu po montaż”,
„Budowanie z drewna celem ochrony środowiska” czy „Automatyzacja w przemyśle drzewnym i meblarskim”.

Więcej informacji na temat Wood Tech Warsaw Expo: https://woodwarsawexpo.com/

W kalendarzu targowym Ptak Warsaw Expo na 2021 rok znajduje się wiele wydarzeń o branżowym charakterze.
Znaczną część stanowią targi ukierunkowane na wsparcie licznych sektorów przemysłu.

Warsaw Automatica Expo

Wydarzenie dedykowane dla branży automatyki i robotyki. W zakresie tematycznym targów automatyki przemysłowej i robotyki jest, m.in.: automatyzacja, robotyzacja, elektronika przemysłowa, aparatura kontrolno-pomiarowa, czy armatura pomocnicza.
Termin: 22-24 września 2021
Więcej informacji: https://automaticaexpo.com/

Warsaw Metal-Tech

To odpowiedź na potrzeby szybko rozwijającego się polskiego sektora obróbki metali. W trakcie targów prezentowane będą innowacyjne technologie obróbki plastycznej metali i towarzyszące temu procesy, zaawansowane technicznie maszyny oraz precyzyjne rozwiązania narzędziowe.
Termin: 3-5 listopada 2021
Więcej informacji: https://warsawmetaltech.pl/

Warsaw Plast Expo

To wydarzenie skupiające firmy z branży przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy. Są to jedyne targi, które łączą wszystkie segmenty branży: maszyny i urządzenia do przetwarzania tworzyw sztucznych i gumy, surowce, półproduktu i części techniczne, usługi, badania i naukę.
Termin: 8-10 listopada 2021
Więcej informacji: https://warsawplastexpo.com/