Szpital polowy – PWE podtrzymuje deklarację pomocy

W związku z planami polskiego rządu odnośnie tworzenia szpitali polowych na Mazowszu – PTAK Warsaw Expo podtrzymuje deklarację o adaptacji centrum kongresowo-targowego na tymczasowy szpital dla zakażonych COVID-19.

24 marca 2020, Tomasz Szypuła – prezes PTAK Warsaw Expo po raz pierwszy oświadczył pełną gotowość wsparcia działań rządowych w walce z koronawirusem: Jesteśmy gotowi, w przypadku nasilającej się pandemii koronawirusa, przekazać do dyspozycji władz w sposób całkowicie niekomercyjny obiekt PTAK Warsaw Expo znajdujący się w Nadarzynie na utworzenie szpitala polowego, tak jak zrobiono to we Włoszech, Hiszpanii czy Stanach Zjednoczonych. Na szpitale polowe dostosowano największe obiekty Expo w Mediolanie, Madrycie i Nowym Jorku – mówił prezes PWE.

Podczas pierwszej fali pandemii szpitale polowe nie powstały. Obecnie, kiedy rząd podjął decyzję o tworzeniu tymczasowych szpitali dla zakażonych koronawirusem na terenie województwa mazowieckiego, prezes PWE – Tomasz Szypuła ponownie wyciąga pomocną dłoń w kierunku rządzących. Zarząd podtrzymuje gotowość i jeżeli będzie taka potrzeba, to bezpłatnie przeznaczy do dyspozycji państwa polskiego możliwość skorzystania z hal expo w celu utworzenia szpitala polowego.

PTAK Warsaw Expo posiada 6 hal o łącznej powierzchni prawie 150 tys. m2, które zlokalizowane są w podwarszawskim Nadarzynie. Poza ogromnym terenem wewnętrznym, wokół hal znajduje się 500 tyś m2 przestrzeni zewnętrznej.

https://warszawawpigulce.pl/ogromny-szpital-polowy-pod-warszawa-ptak-warsaw-expo-sklada-propozycje/