Pokaz Nicholasa Allena, Forum Polskiej Gastronomii i warsztaty z najważniejszymi kucharzami w Polsce. Sukces 26. edycji EuroGastro

Jest jedno wydarzenie w Polsce, które nie tylko integruje branżę gastronomiczną i HoReCa, ale również dostarcza odwiedzającym warsztaty, wiedzę i pokazy, których nie doświadczą nigdzie indziej. To EuroGastro, którego 26. edycja odbyła się w dniach 28-30 marca 2023 roku w Ptak Warsaw Expo. Gościem specjalnym imprezy był znany mistrz sztuki kulinarnej, Nicholas Allen.

HERT, Debic, Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szefów Kuchni i Cukierni, Klub Szefów Kuchni, Gastroprodukt, LSI Software, Metro Catering System, Ascobloc, UNOX, Pramazut, Kambukka, Prawdziwe Lody, Purena, Żywiec Zdrój, MIL System, Bittner, SCM, Kera Ceramika czy Speed Floors – to między innymi te koncepty były obecne podczas największych i najpopularniejszych międzynarodowych targów rozwiązań dla branży HoReCa i gastronomicznej, czyli EuroGastro. Impreza organizowana w Ptak Warsaw Expo od lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Dowodem na to jest fakt, że w 2023 roku odbyła się 26. edycja wydarzenia.

Pełna moc możliwości EuroGastro

Co wpływa na to, że EuroGastro uznawane jest za najbardziej atrakcyjne, merytoryczne i najlepiej przedstawione biznesowo wydarzenie w branży? Przede wszystkim szerokie spectrum prezentowanych możliwości – zarówno profesjonalnych, jak i rozrywkowych.

Jako wydarzenie biznesowe EuroGastro gwarantowało odwiedzającym najbardziej atrakcyjne i trwałe rozwiązania dedykowane branży. Zgromadzeni mogli się zapoznać z szeroką gamą ofert od cenionych dostawców: wyposażenie zaplecza kuchennego, sprzęt używany w piekarstwie, cukiernictwie i lodziarstwie, produkty od producentów i dystrybutorów żywności, napojów, kawy czy alkoholi, a także pełna gama wyposażenia hoteli, sal restauracyjnych czy barów. Wydarzenie nie tylko dało możliwość nawiązania współpracy z nowymi podmiotami, ale również zrobienia tego na preferencyjnych warunkach, zyskując atrakcyjne rabaty.

Kolejny istotnym elementem targów było Forum Polskiej Gastronomii. Było to wydarzenie towarzyszące nastawione zarówno na edukację i zdobywanie merytorycznej wiedzy, jak i naukę w praktyce dzięki warsztatom podnoszącym kompetencje. Przeprowadzono debaty o prowadzeniu i podnoszeniu się działalności związanych z branżą, zanalizowano trendy gastronomii światowej, a także zbadano potrzeby nowego rynku gastronomicznego.

Ponadto, uczestnicy mogli wziąć udział w pokazach mistrzów sztuki kulinarnej. W ich gronie znaleźli się między innymi Nicholas Allen, były szef kuchni w restauracjach z gwiazdkami Michelin, Marcin Sobol, prezes europejskiego stowarzyszenia Euro Toques Polska czy też Jarosław Owczarczyk, Tomasz Królikowski, Waldemar Hołówka, Janusz Gancarczyk, Kamil Klekowski i inni.

Sukces 26. edycji EuroGastro przełożył się na planowanie kolejnej. Ta odbędzie się w dniach 26-28 marca 2024 roku. Zapraszamy!