Spotkanie branży na II Centralnych Targach Budowlanych Building Solutions

Targi w liczbach

7548

Odwiedzających

Wystawców

198

marek i firm

Fachowcy z branży budowlanej, inwestorzy, a także wszyscy planujący budowę lub remont  domu, czy mieszkania spotkali się na II Centralnych Targach Budowlanych Building Solutions w Ptak Warsaw Expo, gdzie na 35 tysiącach metrów kwadratowych można było zobaczyć najnowszą ofertę producentów artykułów budowlanych i wyposażenia wnętrz, a także narzędzi i maszyn budowlanych zaprezentowanych przez 212 wystawców z całej Polski. Targi odbyły się w dniach 21-23 kwietnia w warszawskim Nadarzynie.

II Centralne Targi Budowlane Building Solutions były największą tego typu imprezą budowlaną w stolicy. Na 35 tys. metrów kwadratowych swoją ofertę pokazali m.in. STALCO, 3M POLAND, PERI POLSKA, NARZĘDZIOWNIA BIS, BOSH, FESTOOL, STANLEY, VIDOK, ALTRAD MOSTOSTAL SZALUNKI I RUSZTOWANIA, BERGERAT MONNOYEUR, DEFRO, EKSPORT PRODUKCJA IMPORT, GREINPLAST, IZODOM 2000 POLSKA, KOMATSU, KOSBUD BRACIA KOSIŃSCY KRAUSE, LAFARGE CEMENT, MARCHEWKA SCHODY – PODŁOGI – WNĘTRZA, MATECO PODESTY RUCHOME, NIBE-BIAWAR, RHEINZINK POLSKA, WERZALIT VERTRIBES GMBH, WYTWÓRNIA PARKIETÓW DĄBEX  i XL TAPE INTERNATIONAL. W wydarzeniu wzięło udział kilkanaście tysięcy branżowych odwiedzających, w tym goście z zagranicy. Wystawę zwiedzali też uczniowie i studenci szkół i uczelni technicznych. Targi były nie tylko miejscem budowania relacji handlowych, ale też wymiany doświadczeń i poszerzania wiedzy. Służyły temu targowe konferencje: „Rozwiązania systemowe wspierające ergonomię i bezpieczeństwo pracy podczas montażu i eksploatacji rusztowań” – przygotowana przez Polską Izbę Gospodarczą Rusztowań oraz „Działania oraz programy wspierające poprawę warunków pracy i bezpieczeństwa na placu budowy” zorganizowana przez ZZ Budowlani, Ogólnopolskie Stowarzyszenie Pracowników Służby BHP, Okręgowy Inspektorat Pracy w Warszawie oraz ZUS, prezentacja “Termomodernizacja – znaczenie i perspektywy” autorstwa firm BOLIX i BUDMAT oraz wykłady: „Komfort cieplny w kontekście posadzek drewnianych” Tadeusza Woźniaka, rzeczoznawcy w zakresie podłóg drewnianych i „Podłoga w dobrym stylu – czyli jak dobrać podłogę do wnętrza” autorstwa architekt i rzeczoznawcy parkieciarskiego Małgorzaty Okoń Grotowskiej. Firma RHEINZINK przez wszystkie trzy dni prowadziła szkolenia z serii “Dach od kuchni”. W ramach targów odbyło się także Forum Uczelni Technicznych.

Pierwszego dnia targów, podczas uroczystej gali, przyznano nagrody w konkursie “Golden Helmet”: I miejsce – EKSPORT PRODUKCJA IMPORT ,,NARZĘDZIOWNIA BIS” SP. Z O.O., II miejsce – 3M POLAND SP. Z O.O., III miejsce – PERI POLSKA. Wyróżnienia otrzymali: STALCO SP. Z O.O. S.K.A., ALTRAD MOSTOSTAL SZALUNKI I RUSZTOWANIA, PIONART, BERGERAT MONNOYEUR SP. Z O.O., PPU BUDREX, PRO SP. Z O.O., DHB SP. Z O.O i P GUM-SILL.

Tereny inwestycyjne

Centralnym Targom Budowlanym towarzyszyły również Targi Terenów Inwestycyjnych Investate Poland, w ramach których odbyły się takie seminaria, jak: rozwój infrastruktury drogowej i kolejowej w Polsce do 2020 roku i jej wpływ na atrakcyjność terenów inwestycyjnych, dotacje z Unii Europejskiej, rynek nieruchomości komercyjnych, wsparcie inwestycji z grantów rządowych oraz debata: Polska centrum logistycznym dla Europy Środkowo – Wschodniej.

Budowlany show dla wszystkich

Targi uświetniło m.in. Starcie Szlifierzy 3M, podczas którego operatorzy szlifierek pokazali swoje umiejętności. Było dużo iskier i jeszcze więcej hałasu. Zwycięzca wygrał wycieczkę do USA. Kolejną potyczką – atrakcyjną zarówno dla profesjonalistów, jak i konsumentów – były rywalizacje operatorów maszyn budowlanych Big Bau Masters, zorganizowane przez Stowarzyszenie Operator. Efektywnie wyglądały również pokazy i testy możliwości narzędzi budowlanych w Tools Arenie, przygotowanej przez Bosch, Festool i Narzędziownię BIS. W sześciu strefach tematycznych: remontowo-budowlanej, stolarskiej, dekarskiej, obróbki betonu, obróbki stali oraz pomiarowej zaprezentowano pokazy obróbki różnych materiałów budowlanych. Profesjonalistów, a także zwykłych Kowalskich – zwolenników metody “zrób to sam” zainteresowały też pokazy zabudowy suchej i mokrej autorstwa Stowarzyszenia Specjalistów Robót Wykończeniowych.

 

Szczegóły na stronie: building-solutions.pl

Targi w liczbach

7548

Odwiedzających

Wystawców

198

marek i firm

2017-06-29T11:33:40+00:00 24.04.2017|