Rynek produktów ekologicznych na targach BIOEXPO

BIOEXPO Warsaw, 8-10 października 2020, PTAK Warsaw Expo

Rośnie świadomość dotyczącą zdrowego stylu życia wśród Polaków. Skutkuje to coraz częstszym sięganiem po ekologiczną żywność i produkty, a co za tym idzie zwiększa się liczba producentów ekologicznych wyrobów, których na obecną chwilę jest ok. 23 tys.

Wytworzenie, a następnie certyfikowanie ekologicznego produktu wcale nie jest takie proste. Zanim trafi na sklepową półkę, musi obronić swoją jakość w szczegółowej kontroli jednostki certyfikującej. Uwieńczeniem tej długiej drogi jest produkt, na którego opakowaniu znajdują się: unijne logo rolnictwa ekologicznego,numer jednostki certyfikującej, która kontroluje tego producenta oraz oznaczenie miejsca powstania produktu. Konsumenci, którzy kupują żywność oznakowaną jako ekologiczna, mają pewność, że wybrali produkt zgodny z wymogami rolnictwa ekologicznego. Poszukując produktów ekologicznych należy zwracać uwagę na etykiety, ponieważ nierzadko produkty bez zielonego liścia „lądują” w sklepie obok tych eco.
Ekologia w produkcji jest już trendem globalnym. Ofertę produktów bio rozwijają duże sieci spożywcze oraz dyskonty. Według raportów opracowanych w 2019 r. Polska klasyfikuje się na 7 miejscu w Europie pod względem powierzchni przeznaczonych pod ekologiczne uprawy oraz pod względem liczby producentów. W odniesieniu do sprzedaży detalicznej jesteśmy na 14 pozycji, ale biorąc pod uwagę dynamikę trendów, będziemy podnosić swoje miejsce w rankingu z roku na rok.

Targi BIOEXPO Warsaw, których organizatorem jest PTAK Warsaw Expo będą doskonałą formą promocji polskiego rynku bio, rodzimych producentów żywności, ale też kosmetyków i środków czystości.
Biznesowy charakter wydarzenia stwarza platformę do dialogu pomiędzy producentami a kupcami, właścicielami sklepów specjalistycznych oraz hurtowni spożywczych i wielobranżowych.

Zostań wystawcą, zaprezentuj swój produkt, nawiąż relacje biznesowe i rozwijaj swoją firmę https://bioexpo.pl/zostan-wystawca/