Rewolucyjne rozwiązania na Electronics Show

Pandemia koronawirusa uderzyła praktycznie w każdą gałąź światowej gospodarki, w szczególności w szeroko rozumianą branżę eventową, która zmuszona była do odwołania lub przesunięcia terminów imprez. Pomimo przestoju w organizacji targów, zespół Electronics Show- Największych Targów Elektroniki Użytkowej i Nowych Technologii cały czas pracuje udoskonalając formułę i program wydarzenia.
W zamyśle PTAK Warsaw Expo, organizatora Electronics Show, targi mają być okazją dla przedsiębiorstw z sektora elektroniki użytkowej do powrotu na właściwe tory, intensyfikacji działań sprzedażowych oraz spotkania branży w nowej rzeczywistości.
Znane na całym świecie wydarzenia dedykowane branży elektroniki użytkowej – Targi w Berlinie i Barcelonie – zostały odwołane bądź przełożone. W wyniku tej sytuacji, globalne marki czekają na zaprezentowanie swoich najnowszych rozwiązań technologicznych, szczególnie w dobie zbliżającej się rewolucji związanej z siecią 5G. Niepowtarzalną okazją do zorganizowania premierowych pokazów będzie nadchodząca edycja Electronics Show.
To właśnie uruchomienie sieci 5G jest jednym z najbardziej popularnych tematów ostatnich tygodni, a nawet miesięcy. Jako, że dotyczy ona szeroko pojętej elektroniki użytkowej będzie jednym z wiodących tematów poruszonych podczas konferencji organizowanej w ramach nadchodzącej edycji Electronics Show.
– Niewątpliwie dziś najważniejszym tematem na całym świecie w branży nowych technologii jest budowa sieci piątej generacji. Toczy się wokół niej mnóstwo dyskusji, bo nikt już nie ma wątpliwości, że właśnie ta technologia w najbliższych latach będzie determinowała rozwój nowych innowacyjnych rozwiązań i usług. Chcemy poświęcić temu zagadnieniu szczególne, osobne miejsce na targach Electronics Show – mówi Michał Kanownik, prezes Związku Cyfrowa Polska, który odpowiada za organizację konferencji w trakcie Electronic Show.
Ekspert zaznacza, że szczególnie w okresie pandemii rola nowych technologii znacznie wzrosła, a wiele dziedzin gospodarki, edukacji, administracji publicznej i samorządowej, kultury oraz życia społecznego doświadczyło przyspieszonej cyfryzacji. Proces ten nie spowolni po zakończeniu walki z koronawirusem i jak podkreśla Kanownik istotne znaczenie będzie miało to, jak szybko w Europie da się wprowadzić i upowszechnić sieć piątej generacji.
Konferencja będzie miała zarówno charakter dyskusji prawnej o tym, jak stworzyć cyfrową bezpieczną sieć oraz praktycznej – pokazująca już istniejące i przyszłe zastosowania 5G. Uczestnicy zastanowią się również nad rolą polskich firm w procesie budowy sieci.
– Będziemy dyskutowali o tym z międzynarodowymi ekspertami, przedstawicielami firm i usług oraz dostawców. Do dyskusji zapraszamy także przedstawicieli krajowych władz i unijnych urzędników, bo to oni dziś w dużej mierze kształtują, jak sieć 5G będzie ostatecznie zbudowana i jaką rolę będzie pełnić– wyjaśnia Michał Kanownik.
Wspomniana konferencja oraz kolejne, które zostaną wkrótce zapowiedziane wprowadzą targi na najwyższy poziom merytoryczny. Organizatorzy prowadzą zaawansowane rozmowy z przedstawicielami największych brandów, aby targi Electronics Show po raz kolejny mogły gościć kluczowe firmy dla światowego rynku elektroniki użytkowej.
Do zobaczenia na https://electronics-show.com/