Rema Days – targi z rekordem? Obejrzyj wideo

Wysoka frekwencja, tłumy czekające w kolejkach do poszczególnych stoisk. Już dziś mówi się, że Rema Days 2018 zaliczane będą do jednych z najbardziej udanych imprez branżowych w Europie.

Do wielu wystawców już od samego rana w warszawskim Nadarzynie w środę 7 lutego ustawiały się wielkie kolejki zwiedzających. Wiele z firm, które pojawiły się na Ptak Warsaw Expo jest obecne na imprezie od niemal samego początku.

Rema Days to impreza, która z roku na rok się rozrasta – w ubiegłym roku goszczono 760 wystawców oraz 21 tysięcy gości. Wiemy już, że w tym roku zarejestrowano 810 wystawców, a prawdziwe zagęszczenie zainteresowanych ofertą nakazuje podejrzewać, że i drugi rekord zostanie w tym roku pobity.

Podczas 14 edycji imprezy wielu przedsiębiorców pojawiło się po raz pierwszy. Co zauważali ci, którzy na Rema Days pojawiali się już wielokrotnie? Nasi rozmówcy z zadowoleniem podkreślali, że czynnikiem wyróżniającym było pojawienie się o wielu więcej zwiedzających, czyli potencjalnych kontrahentów spoza Polski, w tym ze Wschodu – spoza Unii Europejskiej. Sami organizatorzy podają, że gościliśmy przedstawicieli 50 krajów.

Prawdziwe tłumy pojawiły się na RemaCongress, kiedy przemawiał Robert Korzeniowski, czterokrotny złoty medalista olimpijski oraz trzykrotny mistrz świata w chodzie sportowym. Tematem przemówienia wielkiego polskiego sportowca było: „Od zwycięstwa do mistrzostwa, czyli o dylematach w drodze na Olimp”. Naprawdę sporym zainteresowaniem cieszyły się też szkolenia – część z nich przyjmowała formę panelu dyskusyjnego, bo i tematy na nich poruszane („To nie jest koniec druku”, „Jak gra muzyka dla sprzedaży”) co najmniej do zadawania pytań prowokowały. W kuluarach dużo mówiło się o zaplanowanych na następne dni wystąpieniach, na których pojawić się mają m.in. generał Mieczysława Bieniek oraz znany każdemu w Polsce aktor Wojciech Malajkat.

Nawet najbardziej zabiegani zatrzymywali się, by podziwiać zespoły pracujące nad tym, by jak najstaranniej ozdobić auto w konkursie car wrappingu, czyli ozdabiania auta przy użyciu specjalnie do tego celu przygotowanych folii. To, co w przygotowanych do tego celu warsztatach zajmuje wyspecjalizowanym ekipom kilka dni, tu w świetle reflektorów zespoły przygotowywały w dwie godziny. Wielki finał ich zmagań można będzie obserwować na stanowisku 3M w piątek, 9 lutego o godzinie 14:00. To, co tu jest dobrą zabawą i dla wielu osób zwykłym gadżeciarstwem, dla branży stanowić ma jeden z ważniejszych kierunków rozwoju – od indywidualizacji wyglądu do wspaniałego, niepowtarzalnego i widocznego co dzień dla tysięcy osób tylko jeden krok.

Przestrzeń i możliwości techniczne hal wystawienniczych Ptak Warsaw Expo sprzyjała zarówno wystawcom małym, jak i tym, którzy zaprezentowali urządzenia i maszyny, które zajmowały kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt metrów kwadratowych. Prezentacja wydruków prawdziwie wielkoformatowych zatrzymywała na dłuższą chwilę niemal wszystkich mijających stoiska.

Emocje wzbudzał też konkurs na najlepsze gadżety. Nagrody Gifts Of The Year zostały wręczone w kilku kategoriach, w tym zarówno na produkty masowe, o wartości do 1,5 złotego, ale i takie, które zaliczane są do kategorii Top Exclusive, o wartości powyżej 500 złotych. Specjalne nagrody zostaną wręczone dla twórców najbardziej kreatywnych (TopIdea), najzabawniejszych (TopFun), a także TopDesign, dla upominków najlepiej zaprojektowanych.

Rema Days organizowane są od 2005 roku. Zdaniem wielu to jedna z dwóch największych imprez tego typu w Europie. Na powierzchni wystawienniczej 35 tysięcy metrów pojawili się wystawcy z 24 krajów świata. Oferta targowa podzielona jest na dziesięć sektorów, które całościowo prezentują potencjał branży: Gifts World, POS & Display, Technology Park, Printing House, Packaging Materials, Photo Creation, OutdoorAdvertising, Event Show, Lightning Systems oraz IT & e-Solutions.

Strona www Rema Days

2018-02-12T15:01:16+00:00 08.02.2018|