Relacja Warsaw Food Expo 1-3 czerwca 2017

Targi w liczbach

[types field="liczba-odwiedzajacych"][/types]

Odwiedzających

[types field="liczba-wystawcow"][/types]

Wystawców

[types field="custom-liczba-podsumowanie"][/types]

[types field="custom-opis-podsumowanie"][/types]

Smacznie i światowo na Międzynarodowych Targach Żywności WARSAW FOOD EXPO

Ministrowie i delegacje przedsiębiorców z siedmiu europejskich krajów, znani z ekranów telewizorów mistrzowie smaku – Ewa Wachowicz, Pascal Brodnicki i Joseph Seeletso, a także szefowie kuchni, kelnerzy oraz eksperci ds. żywności i żywienia przybyli na Międzynarodowe Targi Żywności Warsaw Food Expo, które odbyły się w dniach 1-3 czerwca 2017, w warszawskim Nadarzynie, w Ptak Warsaw Expo. Krajem partnerskim targów były Węgry.

To były bardzo smaczne targi. Na ponad 20 tysiącach metrów kwadratowych swoją ofertę przedstawiło ponad 300 wystawców z Polski i świata: Meksyku, Węgier, Grecji, Słowenii, Gruzji, Litwy i Słowacji, którzy zaprezentowali żywność i napoje wysokiej jakości, produkty tradycyjne i regionalne, produkty spożywcze dla gastronomii, BIO żywność i potrawy serwowane w restauracjach. Wystawa została podzielona na Stefy branżowe: mięsa, mleka, owoców i warzyw, miodu, piekarsko-cukierniczą, koncentratów spożywczych, żywności regionalnej, BIOżywności, alkoholi oraz dodatkowe strefy atrakcji: grillowania, pokazów kulinarnych i edukacyjną. Warsaw Food Expo były świetną okazją do zbudowania przez wystawców międzynarodowych relacji biznesowych. Służyły temu sesje matchmakingowe. Podczas trzech sesji odbyło się w sumie 85 spotkań polskich i zagranicznych przedsiębiorców.

Targi były także wydarzeniem politycznym. Towarzyszyły spotkaniu Ministrów Rolnictwa Grupy Wyszehradzkiej poszerzonej o Bułgarię, Rumunię i Słowenię, które odbyło się w Ptak Warsaw Expo w dniach 1-2 czerwca. Po raz pierwszy na targach w Polsce gościli ministrowie aż 7 państw. Ministrowie wraz z towarzyszącymi im delegacjami przedsiębiorców wzięli udział w otwarciu targów oraz zwiedzili wystawę. Podczas pierwszego dnia wydarzenia odbyła się także debata z udziałem ministrów pod hasłem: “Zrównoważony rozwój i innowacyjne rolnictwo.  Średnio i długoterminowe wyzwania dla sektora w krajach Grupy Wyszehradzkiej”. Targi odbywały się pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Pana Krzysztofa Jurgiela.

Wydarzenie skierowane było zarówno do profesjonalnych odbiorców, jak i wszystkich tych, którzy lubią gotować, ciągle szukają inspiracji kulinarnych i chcieli na żywo spotkać gwiazdy kuchni. Twarzami targów byli znani i lubiani: Ewa Wachowicz, Pascal Brodnicki oraz Joseph Seeletso. Najsmaczniejszymi atrakcjami Warsaw Food Expo były degustacje żywności i napojów z całej Polski i świata. Można było m.in. zasmakować w polskiej żywności tradycyjnej i lokalnej, przygotowanej przez Koła Gospodyń Wiejskich, gęsinie, daniach z produktów ekologicznych, potrawach ze ślimaków, wędlinach drobiowych, a także aromatycznej kawie. W Strefie Wina można było spróbować win polskich, węgierskich, izraelskich,  hiszpańskich, rumuńskich, bułgarskich, słoweńskich, słowackich, gruzińskich i czarnogórskich. Kolejną smaczną okazją był grill umieszczony na terenie zewnętrznym grill.

Niemniej ciekawe były pokazy kulinarne i cukiernicze, a także warsztaty w wykonaniu mistrzów kuchni m.in. z Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szefów Kuchni i Cukierni oraz z Klubu Szefów Kuchni oraz efektowne pokazy i rywalizacje kelnerów z Akademii Kelnerskiej Grzegorza Górnika (w tym VI Mistrzostwa Polski Hydrosommelierów i X Mistrzostwa Polski Kelnerów) Swoje seminaria zorganizował również magazyn Wino.

Odbyły się również prelekcje dla profesjonalistów: “Catering mały i duży” – skierowane do osób odpowiedzialnych za rozwój cateringu, prowadzone przez ekspertów z Krajowej Rady Gastronomii i Cateringu, a także z Zakładu Zarządzania w Gastronomii i Hotelarstwie Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie oraz “Restauracja i hotel w zgodzie z regionem” – wykłady skierowane do osób zarządzających gastronomią w  restauracjach  i hotelach, przygotowane przez ekspertów z Zakładu Technologii Gastronomicznej i Zakładu Badań Konsumpcji SGGW. Dla rodzin zaplanowano wykłady: “Żywienie dzieci i młodzieży – podstawą ich rozwoju  – najnowsze zalecenia” dr hab. Magdaleny Górnickiej z Katedry Żywienia Człowieka SGGW oraz “Młode kobiety – odżywianie zamiast odchudzania – fakty i mity” dr n. o zdrowiu Reginy Wierzejskiej z Instytutu Żywności i Żywienia w Warszawie.

Międzynarodowe Targi Żywności Warsaw Food Expo 2017 odbyły się w dniach 1-3 czerwca w Ptak Warsaw Expo, w warszawskim Nadarzynie. Dla niezmotoryzowanych organizator przygotował bezpłatne autobusy z warszawskiego Dworca Centralnego i Zachodniego.

Materiały publikowane na stronie warsawexpo.eu dostępne są do bezpłatnej publikacji. Jako ich źródło prosimy podać: Ptak Warsaw Expo
[/types]" color="default" size="large" stretch="" type="" shape="" target="_blank" title="" gradient_colors="|" gradient_hover_colors="|" accent_color="" accent_hover_color="" bevel_color="" border_width="0" icon="fa-external-link " icon_divider="no" icon_position="left" modal="" animation_type="0" animation_direction="down" animation_speed="0.1" animation_offset="" alignment="" class="btn-www" id=""]Strona www

Targi w liczbach

[types field="liczba-odwiedzajacych"][/types]

Odwiedzających

[types field="liczba-wystawcow"][/types]

Wystawców

[types field="custom-liczba-podsumowanie"][/types]

[types field="custom-opis-podsumowanie"][/types]

2017-06-29T12:12:45+00:00 04.06.2017|