PTAK Warsaw Expo obchodzi Światowy Dzień Przemysłu Wystawienniczego, 3 czerwca 2020!

PTAK Warsaw Expo obchodzi Światowy Dzień Przemysłu Wystawienniczego, 3 czerwca 2020!

GED, Global Exhibitions Day, 3 czerwca 2020 to święto wszystkich firm związanych z przemysłem targowym.
Każdego roku w pierwszą środę czerwca wspólnie obchodzimy #GED, zainaugurowany przez UFI, Światowe Stowarzyszenie Przemysłu Targowego.

Głównym celem obchodów jest zwrócenie uwagi na rolę przemysłu wystawienniczego w kontekście gospodarek lokalnych oraz gospodarki światowej.

W tym roku pojawił się dodatkowy cel podyktowany sytuacją epidemiologiczną na całym świecie.
Świat, który znaliśmy “zatrzymał się w miejscu” w oczekiwaniu na konsekwencje koronawirusa, który uderzył we wszystkie sektory gospodarki.
Najszybciej negatywne skutki odczuła branża targowa, która zmuszona była przesuwać zaplanowane wydarzenia na nowe daty.
Dlatego tegoroczne święto poświęcamy również wysiłkom całej branży skierowanym na jak najszybsze rozpoczęcie projektów targowych zarówno w Polsce jak i na międzynarodowej arenie.

Targi są siłą napędową i sposobem za odbudowę ekonomiczną wielu sektorów bezpośrednio i pośrednio związanych z rynkiem wystawienniczym. Mówiliśmy o tym wielokrotnie, ale w obecnej chwili jest to szczególnie istotne.

Dziś patrzymy z optymizmem w przyszłość, a Światowy Dzień Przemysłu Wystawienniczego, obchodzony w tak trudnym czasie, traktujemy jako zapowiedź wielkiego powrotu targów i spotkań biznesowych oraz okazję do przekazania najserdeczniejszych życzeń wszystkim firmom działającym w sektorze targów w Polsce i na świecie.

W targach siła!
#razemdlapolskiejgospodarki