Ptak Warsaw Expo będzie intensywnie współpracować z Kazachstanem

Prezes Ptak Warsaw Expo Tomasz Szypuła i prezes Izby Międzynarodowego Handlu Kazachstanu ATAMEKEN Ajan Jerenow, podpisali memorandum o współpracy. Kolejne memorandum o współpracy prezes Ptak Warsaw Expo podpisał z Szułpan Kozobajewą, dyrektorem MBK Expo Group, organizatorem targów rolniczych w Kazachstanie. Obydwa dokumenty podpisano podczas Polsko-Kazachstańskiego Forum Gospodarczego 6 września 2017 r. w Astanie.

To dwa kolejne, międzynarodowe porozumienia o współpracy podpisane w ostatnich miesiącach przez Ptak Warsaw Expo.

Memorandum  podpisane z ATAMEKEN dotyczy współpracy handlowej i inwestycyjnej pomiędzy przedsiębiorcami i organizacjami biznesowymi obu państw oraz Unią Europejską.

Przewiduje ono m.in. zapraszanie przez Izbę wystawców, organizacji wspierających międzynarodowy handel i odwiedzających z Kazachstanu na targi odbywające się w Ptak Warsaw Expo. Memorandum przewiduje również budowę pawilonu narodowego Kazachstanu na Centralnych Targach Rolniczych, które odbędą się w dniach 30.11 – 02.12.2017 r. w Ptak Warsaw Expo.

Memorandum z MBK Expo Group, organizatorem targów rolniczych w Kazachstanie, firmą z 20 letnim doświadczeniem, dotyczy ułatwiania kontaktów pomiędzy przedsiębiorcami z tej branży i współpracy przy organizacji Centralnych Targów Rolniczych. To niezwykle istotne – bo jak podkreślił podczas Forum Prezydent Andrzej Duda, współpraca z Kazachstanem w tej branży ma ogromny potencjał.

Zobacz wywiad z Prezesem Ptak Warsaw Expo w Kazachstańskiej telewizji.

 

Organizatorami Polsko-Kazachstańskiego Forum Gospodarczego są Ministerstwo Rozwoju RP, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Komisarz Generalny Sekcji Polskiej Astana EXPO 2017, Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju Republiki Kazachstanu, Komitet Inwestycji Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju Republiki Kazachstanu i Izba Międzynarodowego Handlu Kazachstanu ATAMEKEN.

Równolegle z Forum odbywa się wizyta Prezydenta RP Andrzeja Dudy w Kazachstanie.

– Moja wizyta w Kazachstanie ma na celu dalsze pobudzenie współpracy gospodarczej – powiedział  Polskiej Agencji Prasowej w Astanie Prezydent Andrzej Duda. Według niego wcześniejsza wizyta prezydenta Kazachstanu w Polsce dała impuls przedsiębiorcom, przynosząc spektakularny wynik w handlu pomiędzy tymi krajami.

Prezydentowi Andrzejowi Dudzie, podobnie jak w kilku poprzednich wizytach zagranicznych,  towarzyszy delegacja przedstawicieli polskich firm. Wśród nich jest Tomasz Szypuła, prezes Ptak Warsaw Expo. Wydarzenie to wpisuje się w realizowany przez Prezydenta Andrzeja Dudę  program promocji polskich firm i przemysłu, a także szukanie dla polskiego biznesu nowych partnerów zagranicznych.

Warto przypomnieć, że 7 lipca podczas ceremonii  w Pałacu Prezydenckim na Krakowskim  Przedmieściu, w obecności Prezydenta Andrzeja Dudy i Prezydent Chorwacji Kolindy Grabar-Kitarović, w ramach Inicjatywy Trójmorza podpisano porozumienie o współpracy pomiędzy firmami Ptak Warsaw Expo i Targami Zagrzebskimi, a wcześniej, podczas kwietniowej wizyty Prezydenta Andrzeja Dudy w Meksyku, Minister Turystyki Meksyku, Enrique Octavio de la Madrid Cordero oraz prezes Tomasz Szypuła podpisali umowę w obecności prezydentów obu państw, na mocy której Meksyk jako jedna z największych gospodarek świata jest oficjalnym państwem partnerskim II edycji Międzynarodowych Targów Turystycznych Word Travel Show, które odbędą się w Ptak Warsaw Expo w dniach 20-22 października 2017 r.

2017-09-08T16:07:35+00:00