PRZYSZŁOŚĆ Z LOTU PTAKA

Chociaż sezon urlopowy trwa w najlepsze, to już teraz warto pomyśleć o jesieni. Nie jest to jednak powód do zmartwienia: dzięki Ptak Warsaw Expo będzie to bowiem czas wielkich możliwości

Liczby mówią same za siebie: sześć hal o łącznej powierzchni prawie 150 tysięcy metrów kwadratowych, kilkadziesiąt różnorodnych imprez rocznie, które przyciągają setki tysięcy odwiedzających. A to tylko kilka asów w rękawie największego centrum targowo-kongresowego w Europie Środkowo-Wschodniej. Co jednak sprawia, że Ptak Warsaw Expo jest tak bezkonkurencyjny i wciąż rośnie w siłę?

Zaplecze przede wszystkim

Jako odpowiedzi można wskazywać: doskonałą lokalizację (dziesięć minut od największego lotniska stolicy Polski); wspomniane już gabaryty hal, przekładające się nie tylko na możliwość prezentacji małych firm, lecz także dużych przedsiębiorstw; wreszcie — atrakcyjnie zaprojektowane, komfortowe i w pełni wyposażone nowoczesne stoiska wystawiennicze. Czy to jednak “wszystko”?

Gorące premiery zimą

Przyjrzyjmy się teraz temu, co dla Ptak Warsaw Expo najważniejsze — samym targom. I tak, jedynie w tym roku w sezonie jesienno-zimowym zaplanowano prawie trzydzieści wydarzeń. Wśród nich znalazły się m.in. targi stomatologiczne, nowych technologii, tekstylne, rolnicze, ślubne, architektoniczne, wnętrzarskie, zoologiczne i produktów ekologicznych. A kolejne już czekają na ich oficjalną zapowiedź.

Wyprzedzić potrzeby odwiedzających

Szeroka rozpiętość tematyczna wydarzeń przekłada się na wysoką atrakcyjność Ptak Warsaw Expo jako miejsca, które odpowiada na bieżące potrzeby konsumentów, ale także w dużej mierze je wyprzedza, będąc wrażliwym na polskie i zagraniczne trendy. Dobrym przykładem są tu choćby targi Home & Contract, porównywane przez ich uczestników do legendarnych Salone del Mobile w Mediolanie, co stanowi zarówno ogromne wyróżnienie, jak i wielkie zobowiązanie na przyszłość.

As w rękawie

Wydaje się jednak, że kluczowym elementem sukcesu Ptak Warsaw Expo jest innowacyjne i nieszablonowe podejście do samej idei targów. Można je streścić następująco: skoro gromadzimy w tym samym czasie i miejscu zarówno przedstawicieli branży, jak i konsumentów, to dlaczego nie wykorzystać tej okazji, aby lepiej zintegrować oba środowiska oraz pomóc w ich rozwoju?

Nieoczywiste korzyści

Dlatego też przy okazji każdej imprezy organizowane są wyjątkowe wydarzenia towarzyszące. Są to konferencje, kongresy, szkolenia i warsztaty. Często ich partnerami zostają instytucje rządowe i pozarządowe oraz wiodące na rynku marki. Strategia biznesowa Ptak Warsaw Expo nie opiera się więc wyłącznie na kreowaniu konkurencyjnych możliwości handlowych dla wystawców i odwiedzających, lecz przede wszystkim na tworzeniu swobodnego przepływu wiedzy, który owocować będzie w przyszłości. A tę przyszłość pomagają zobaczyć właśnie organizowane przez Ptak Warsaw Expo targi.

Zapraszamy do zapoznania się z kalendarzem targowym: Kalendarz targów i eventów w Polsce – Warszawa – Ptak Warsaw Expo