Przyjdź na największe targi mody niezależnej i sprawdź, jakie są trendy w polskim designie. Mustache Yard Sale łączy siły z Warsaw Gift & Deco Show!

Plejada europejskich projektantów mody w Ptak Warsaw Expo! Na Warsaw Gift & Deco Show zagoszczą największe targi mody niezależnej, czyli Mustache Yard Sale vol. 33. – Jesteśmy bardzo ciekawi tej edycji – podkreśla Patryk Deba, jeden z twórców Mustache Yard Sale.

– Zawsze staramy się być blisko ulicy. Nie chcemy jednak, żeby nie była to moda z czerwonych dywanów – przekonuje Patryk Deba, który wspomina, że pierwsza edycja była dla organizatorów wyjątkowym zaskoczeniem. – Ludzi było tak dużo, że nie można było wejść do środka – dodaje.

Z roku na rok niezależne targi cieszyły się coraz większą renomą. Dzisiaj Mustache Yard Sale to nie tylko ubrania i design. Nie brakuje koncertów, warsztatów oraz paneli dyskusyjnych o najnowszych trendach. – Zależy nam, aby wyjść poza „bańkę” Placu Zbawiciela i pokazać kolejnym osobom, ile ciekawych trendów niesie ze sobą moda alternatywna – mówi Patryk Deba.

Sukces debiutanckiej odsłony Mustache Yard Sale potwierdziła kolejna edycja w Soho Factory. Wówczas twórcy imprezy postanowili, że hobby zamienią w biznes. – Nie mieliśmy jeszcze większego doświadczenia przy organizacji podobnych imprez, więc robiliśmy wszystko sami: od rozstawiania stoisk po marketing i PR – wyjaśnia Patryk Deba. W grudniu frekwencja pobiła kolejny rekord. – Znajomi opowiadali, że tłum gości zmierzał z przystanku tramwajowego właśnie do nas. Co ciekawe, byliśmy tak zajęli organizacją, że dowiedzieliśmy się o tym pod koniec imprezy. Już wtedy wiedzieliśmy, że trzeba zrobić z tego coś większego.

Do tej pory w imprezie wzięło udział ponad 2,5 tysięcy wystawców i 450 tysięcy odwiedzających, na których czekały najnowsze kreacje zaprojektowane dla marek takich jak: MISBHV, Local Heroes, Ania Kuczyńska, PROSTO, Lous czy Turbokolor. Poprzednią edycję zdominowała wiosenna metamorfoza. Na uczestników czekały warsztaty z pielęgnacji twarzy i produkcji własnych kosmetyków naturalnych.
– Myśleliśmy już o rynku zagranicznym, przymierzaliśmy się, żeby zrobić dwumiesięczny Mustache Store w Berlinie – zaznacza Patryk Deba. – Obecnie skupiamy się jednak na rynku lokalnym, ponieważ obecnie jest już wiele imprez targowych, więc ciągle szukamy inspiracji, czym się wyróżnić i przyciągnąć kolejnych odwiedzających. Przymierzamy się też do organizacji większej imprezy, mam nadzieję, że wkrótce będę mógł opowiedzieć więcej o szczegółach.

Trwają ostatnie przygotowania do nadchodzącej, 33. odsłony Mustache Yard Sale. Organizatorzy wiążą z tą edycją spore nadzieje. – Uważamy, że Ptak Warsaw Expo daje świetną przestrzeń dla inicjatyw, które promują niezależnych projektantów – mówi Patryk Deba.
Kto w tym roku zaprezentuje swoje najnowsze kreacje? Przekonamy się już 24-26 maja w Ptak Warsaw Expo. Mustache Yard Sale będzie jedną z głównych atrakcji podczas Warsaw Gift & Deco Show. Więcej informacji znajdziecie na stronie Mustache.

Materiały publikowane na stronie warsawexpo.eu dostępne są do bezpłatnej publikacji. Jako ich źródło prosimy podać: Ptak Warsaw Expo
2019-05-15T11:33:27+00:00 15.05.2019|