Przed nami VII edycja Fast Textile

Międzynarodowe Targi Tekstylne Fast Textile to wydarzenie poświęcone tkaninom i ich strukturom. VII edycja odbędzie się w dniach 1-3 grudnia 2021 w Ptak Warsaw Expo.

Polski sektor tekstylny liczy około 25 000 firm, które zatrudniają bezpośrednio około 145 000 osób. Przed kryzysem wywołanym pandemią koronawirusa wartość sektora tekstylnego wynosiła 6,8 mld dolarów, a Polska była 15. co do wielkości eksporterem tekstyliów na świecie. Międzynarodowe Targi Tekstylne Fast Textile powstały jako odpowiedź na rosnącą potrzebę organizacji wydarzeń poświęconych dynamicznie rozwijającej się branży tekstylnej. Dzięki doskonałej lokalizacji Ptak Warsaw Expo, jak i pełnemu zapleczu technicznemu i infrastruktury przystosowanej dla największych imprez Międzynarodowego Centrum Targowo-Kongresowego, targi szybko stały się największym tego typu przedsięwzięciem w regionie i od pierwszej edycji stanowią najważniejszy punkt w kalendarzu działających w branży przedsiębiorców. Poprzednie edycje odwiedzane były nawet przez 33 000 odwiedzających.

Najważniejsza impreza dla branży w Europie Środkowej

Targi Fast Textile to platforma kreatywnych prezentacji oraz bodziec do przygotowania ciekawszej, bardziej szczegółowej oferty, wzbogaconej próbkami, gotowymi produktami czy nieszablonowymi realizacjami. To niepowtarzalna okazja do nawiązania nowych relacji biznesowych pomiędzy wystawcami a producentami odzieży, klientami biznesowymi i detalicznymi, projektantami wnętrz i mody, jak też szansa na rozszerzenie działalności przedsiębiorstwa i ekspansja na rynki zagraniczne. Fast Textile jest sercem wszystkich wydarzeń z branży tekstylnej i platformą rozwoju jednego z kluczowych sektorów polskiej gospodarki. Sześć poprzednich edycji nie pozostawia wątpliwości co do tego, że wydarzenie stanowi prawdziwe święto dla branży. Tysiące przybyłych na targi odwiedzających rokrocznie ma okazję poznać tutaj ofertę firm z całego świata.

Podczas targów Fast Textile w Ptak Warsaw Expo swoją ofertę produktową prezentują setki wystawców. Zwiedzający mogą zobaczyć ekskluzywną Strefę Trendów, a także Pawilony Narodowe, gdzie znajdują się stoiska wielu zagranicznych przedsiębiorców, reprezentujących takie kraje, jak: Turcja, Holandia, Uzbekistan, Rosja, Czechy, Pakistan, Litwa, Estonia, Chiny, Ukraina, Włochy, Niemcy, Hiszpania, Portugalia, Wielka Brytania, Grecja, Białoruś, Szwecja, Dania, Egipt, Iran, Rumunia, Tajwan, Ghana, Chorwacja, Indie i Belgia.

Oprócz tego na uczestników targów czeka mnóstwo wydarzeń towarzyszących, wśród nich Forum Tekstylne, gromadzące ekspertów, przedsiębiorców i ludzi zainteresowanych branżą tekstylną. W jego ramach odbywają się liczne debaty, wykłady i prelekcje dedykowane technologiom oraz specjalistycznym strategiom używanym w przemyśle tekstylnym. To doskonała okazja na wymianę doświadczeń z zakresu prowadzonych działalności.

Szansa na wzmocnienie sektora tekstylnego

Targi są niezastąpionym narzędziem marketingowym i sprzedażowym, przy czym ułatwiają nawiązywanie międzynarodowych relacji handlowych. Fast Textile to niepowtarzalna szansa na promocję swojej działalności i prezentację swoich produktów i usług klientom biznesowym i detalicznym z całego świata. Podczas najbliższej edycji wydarzenia spodziewamy się tysięcy odwiedzających, którzy przez trzy dni targów będą mieli okazję zapoznać się z ofertą prezentowaną przez setki wystawców z Polski i zagranicy.

Podczas Targów jest realizowany program Hosted Buyers, mający na celu zapewnienie wystawcom celowych spotkań biznesowych z potencjalnymi kupcami i odbiorcami ich produktów bądź usług. Podczas Targów Fast Textile każdy wystawca będzie mógł nieodpłatnie skorzystać z możliwości indywidualnych, dedykowanych spotkań z potencjalnymi partnerami z Polski i zagranicy. Dzięki tym działaniom każdy wystawca będzie miał szansę na zdobycie nowych kontaktów, które pozwolą osiągnąć pożądane cele biznesowe. Spotkania biznesowe w Ptak Warsaw Expo będą przede wszystkim szansą na odbicie przedsiębiorców po pandemii, wzmacniając polski sektor tekstylny na rynku globalnym.

Więcej informacji na temat targów: https://fasttextile.com/