Prezydent Andrzej Duda w Warsaw Expo: Jestem dumny z Polski, która rozwija się i stała się donatorem pomocy humanitarnej

– Cieszę się, że Polska niesie pomoc ludziom dotkniętym kryzysami humanitarnymi bezpośrednio w miejscach ich powstania – mówił podczas przemówienia Prezydent Andrzej Duda. – Mamy nadzieję, że Warsaw Humanitarian Expo będzie imprezą cykliczną – dodał Minister Spraw Zagranicznych Jacek Czaputowicz.

 

 

 

 

 

W Ptak Warsaw Expo Prezydent Andrzej Duda podkreślał, że jest dumny z Polski, która “po wyjściu z ponurej doby komunizmu rozwija się tak pomyślnie i stała się donatorem pomocy humanitarnej i rozwojowej”

Mówiąc o organizowanych w Ptak Warsaw Expo Warszawskich Targach Humanitarnych Prezydent Andrzej Duda podkreślał ich rolę dla rozwoju pomocy na całym świecie.

– Wierzę, że tworząc płaszczyznę do wymiany doświadczeń i przemyśleń dla specjalistów z niemal całego świata możemy przyczynić się do dalszego rozwoju działalności humanitarnej tak, aby w przyszłości pomoc udzielana była szybciej, skuteczniej i tak, aby rzeczywiście trafiała do wszystkich, zwłaszcza tych najbardziej potrzebujących – powiedział Prezydent Andrzej Duda.

Podobnie wydarzenie opisywał Minister Spraw Zagranicznych, Jacek Czaputowicz. -Wyzwaniem jest rosnąca różnica między potrzebami humanitarnymi, a możliwymi odpowiedziami na nie. Jak tłumaczył szef MSZ – Musimy stworzyć warunki, żeby pomoc humanitarna docierała do ludzi, którzy naprawdę jej potrzebują. Minister podkreślał, że wydarzenie takie, jak Warszawskie Targi Humanitarne są doskonałą płaszczyzną do tego, by dyskutować o potrzebach i wyzwaniach związanych z pomocą humanitarną i rozwojową.

Z ramienia współorganizatora wizycie Prezydenta Andrzeja Dudy oraz Ministra Spraw Zagranicznych Jacka Czaputowicza towarzyszyli: właściciel obiektu Antoni Ptak oraz prezes Ptak Warsaw Expo, Tomasz Szypuła,

Zarówno Prezydent, jak i Minister Spraw Zagranicznych brali udział w panelu “Przyszłość pomocy humanitarnej” podczas Warszawskich Targów Humanitarnych. W dyskusji  wzięli też udział znamienici goście z całego świata, w tym: minister spraw zagranicznych i ekspatriantów Autonomii Palestyńskiej Riad Malki, dyrektor wykonawczy Dubajskiej Międzynarodowej Konferencji Humanitarnej i Rozwoju Abdul Salam Al Madani, założycielka organizacji Safari Doctors Umra Omar oraz p.o. ministra ochrony zdrowia Ukrainy w rządzie Wołodymyra Hrojsmana Ulana Suprun.

Warszawskie Targi Humanitarne potrwają do 13 czerwca w Ptak Warsaw Expo. Organizowane są w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego pomiędzy polskim rządem – Ministerstwem Spraw Zagranicznych, a Ptak Warsaw Expo.

Materiały publikowane na stronie warsawexpo.eu dostępne są do bezpłatnej publikacji. Jako ich źródło prosimy podać: Ptak Warsaw Expo
2019-06-11T16:09:11+00:00 11.06.2019|