Prezydent Andrzej Duda gościem honorowym w Ptak Warsaw Expo

Andrzej Duda gościem honorowym WHE. Swoją wizytę w Ptak Warsaw Expo z okazji Warsaw Humanitarian Expo rozpoczął od przemówienia, towarzyszącemu konferencji ”Odpowiedzialny Biznes w Sytuacjach Kryzysów Humanitarnych”.

Warszawskie Targi Humanitarne to także wspaniała przestrzeń, w której mogą się spotkać przedstawiciele sektora prywatnego, państwowego, organizacji międzynarodowych oraz pozarządowych. Mając to na uwadze, pragnę podkreślić, jak bardzo ważne jest jeszcze większe zaangażowanie przedstawicieli biznesu w pomoc humanitarną i rozwojową. – podsumował Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda.

Następnie Prezydent udał się na spacer po jedynych w Europie targach humanitarnych Warsaw Humanitarian Expo w towarzystwie właścicieli i zarządu Ptak Warsaw Expo: Antonim Ptakiem, Dawidem Ptakiem i Tomaszem Szypułą. Odwiedzili między innymi stoisko głównego partnera targów – Lubawa S.A. Andrzej Duda zatrzymał się przy kamizelkach bezpieczeństwa, a także wysłuchał specyfiki specjalnych namiotów sanitarnych i nie tylko.

Reprezentacja Ptak Warsaw Expo wręczyła Prezydentowi pamiątkowe upominki, w tym Autobiografię Józefa Piłsudskiego.