Prezydencki patronat pomocy humanitarnej – Warsaw Humanitarian Expo

Warsaw Humanitarian Expo 2019 to znakomita okazja by zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi, które mogą okazać się kluczowe w niesieniu skutecznej pomocy humanitarnej na obszarach dotkniętych kryzysem.

Potrzebę rozwoju technologii, a także rozwijaniu jej dostępności dla organizacji zajmujących się pomocą humanitarną dostrzegł również Prezydent Andrzej Duda, w swoim przemówieniu inauguracyjnym.

,,Współpraca biznesu z sektorem rządowym oraz organizacjami międzynarodowymi stwarza ogromne perspektywy i powinna być w przyszłości dalej rozwijana. Dlatego też jednym z filarów targów, jest Warszawskie Forum Zamówień w Organizacjach Międzynarodowych, podczas którego odbędą się liczne szkolenia i warsztaty, między innymi na temat skutecznego udziału w przetargach, organizowanych przez organizacje międzynarodowe” – powiedział Prezydent.

154 wystawców, w tym 83 producentów,i usługodawców i instytucji z Polski dobitnie świadczy o tym, że polski przemysł zainteresowany jest większą obecnością w tym obszarze.

,,W Polsce mamy wspaniałe i innowacyjne produkty bardzo potrzebne w udzielaniu pomocy humanitarnej takie jak domy modułowe, drony czy żywność terapeutyczną.” – te i inne produkty, stanowiące podstawę infrastruktury budowanej doraźnie, dla zaspokojenia podstawowych potrzeb społeczności wymagającej pomocy humanitarnej są prezentowane w halach Ptak Warsaw Expo.

,,Chciałbym, aby ta tworzona przez wszystkich uczestników platforma dialogu umocniła współdziałanie przedsiębiorstw, organizacji pozarządowych oraz instytucji publicznych a także, aby była kolejnym krokiem na drodze rozwoju pomocy humanitarnej, również, poprzez zaangażowanie sektora prywatnego” – konkludował w swoim przemówieniu Prezydent.

Rozpoczynamy dziś drugi dzień Warsaw Humanitarian Expo. Szczegóły wydarzenia: Warsaw Procurement Forum

Materiały publikowane na stronie warsawexpo.eu dostępne są do bezpłatnej publikacji. Jako ich źródło prosimy podać: Ptak Warsaw Expo
2019-06-12T11:14:35+00:00 12.06.2019|