Prezes Ptak Warsaw Expo w kazachstańskiej telewizji o Polsko-Kazachstańskim Forum Gospodarczym oraz kierunkach współpracy biznesowej

W Astanie zakończyło się Polsko-Kazachstańskie Forum Gospodarcze. Wydarzenie, które odbywało się pod patronatem prezydentów obu państw przyniosło wiele umów handlowych i cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem przedsiębiorców zarówno z Kazachstanu, jak i Polski. Wśród uczestników Forum był Prezes Ptak Warsaw Expo Tomasz Szypuła, który podpisał w Astanie dwa ważne memoranda.

Tomasz Szypuła był również gościem kazachstańskiej telewizji informacyjnej Atameken Business Channel, gdzie w programie “Czas na rozmowę” podsumował przebieg Forum oraz ocenił klimat dla polskich inwestycji w Kazachstanie. Opowiedział także o odbywających się na przełomie listopada i grudnia Centralnych Targach Rolniczych, które będą pierwszym przykładem współpracy Ptak Warsaw Expo z Izbą Międzynarodowego Handlu Kazachstanu ATAMEKEN. Kazachstan zbuduje na Centralnych Targach Rolniczych swój pawilon narodowy, a w targach udział weźmie delegacja kazachstańskich przedsiębiorców.

Rozmowa w studiu dotyczyła również niedawnego dołączenia Kazachstanu do WTO (Światowej Organizacji Handlu) oraz zniesienia wiz dla obywateli Kazachstanu. Prezes Ptak Warsaw Expo odpowiadał także na pytania widzów.

Rozmowa do obejrzenia w języku rosyjskim:

Obejrzyj wywiad
2017-09-11T10:33:12+00:00