Prawdziwe święto dla sektora BIO

Za nami BIOEXPO Warsaw 2020 – największa i najbezpieczniejsza impreza targowa dla branży BIO.

II edycja Międzynarodowych Targów Żywności i Produktów Ekologicznych, pomimo ograniczeń związanych z pandemią COVID—19 cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Do centrum targowo-kongresowego PTAK Warsaw Expo zawitało wielu pasjonatów produktów ekologicznych, dla których wydarzenie było niepowtarzalną okazją do kontraktacji, a także poznania trendów i nowości rynkowych.

Tegoroczna edycja targów żywności i produktów ekologicznych nastawiona była w dużej mierze na aktywną sprzedaż oraz kreowanie przestrzeni dla podtrzymania oraz nawiązania nowych relacji biznesowych, będących kluczowym elementem wydarzenia formatu BIOEXPO Warsaw. Założeniu sprzyjała wysoka frekwencja oraz bogata oferta produktów. Podczas tegorocznej edycji targów żywności i produktów ekologicznych zaprezentowana została rekordowa liczba 230 producentów i dystrybutorów produktów BIO. Wachlarz dostępnych artykułów był na tyle szeroki, że z pewnością zaspokoił oczekiwania każdego, nawet najbardziej wymagającego klienta.

Liczba uczestników niewątpliwie świadczy o zaufaniu w stronę organizatora. Realizacja wydarzenia takiego formatu jest, w okresie pandemii, nie lada wyzwaniem. PTAK Warsaw Expo po raz kolejny udowodniło, że jest gotowe do organizowania największych imprez, dbając o komfort oraz bezpieczeństwo ich uczestników. Dzięki olbrzymiej powierzchni wystawienniczej i zastosowaniu wszystkich zaleceń i wytycznych GIS, odnośnie bezpieczeństwa sanitarnego, wydarzenie przebiegło pomyślnie, a co najważniejsze – bez uszczerbku na jakości.

W celu zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom targów, już od pierwszego dnia imprezy, na terenie obiektu targowo-kongresowego PTAK Warsaw Expo obowiązywał nakaz zasłaniania ust i nosa. W związku z tym, każdy uczestnik otrzymał bezpłatną maskę medyczną. Dodatkowo, przed wejściem na halę, wszyscy odwiedzający mieli możliwość przejścia przez bramkę dezynfekcyjną oraz dokonania pomiaru temperatury. W obiekcie rozmieszczone były liczne pojemniki z płynem dezynfekcyjnym, z których korzystać mogli wszyscy zainteresowani, a powierzchnie często używane były dezynfekowane na bieżąco.

Sukces targów BIOEXPO Warsaw 2020 nie byłby możliwy bez zaangażowania ze strony partnerów, a także wystawców i odwiedzających.

Partnerem głównym targów był Lidl Polska, natomiast partnerem strategicznym – Polska Izba Żywności Ekologicznej. Patronat honorowy objęło Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Targi wspierało IFOAM EU Group oraz liczne grono partnerów branżowych i medialnych.

PTAK Warsaw Expo, organizator BIOEXPO Warsaw 2020 dziękuje wszystkim wystawcom, odwiedzającym oraz partnerom za udział w tegorocznej edycji Międzynarodowych Targów Żywności i Produktów Ekologicznych.

Przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności oraz zastosowaniu nowoczesnych technologii wspierających i podnoszących poziom bezpieczeństwa, udało nam się wspólnie reaktywować sektor BIO w biznesie targowym.

Dziękujemy i do zobaczenia w 2021 roku!