Potencjał Warszawy, jako miasta targowego – debata w redakcji „Pulsu biznesu”

Z udziałem prezesa zarządu Ptak Warsaw Expo, Tomasza Szypuły odbywa się dziś w redakcji „Pulsu biznesu” debata na temat potencjału stolicy Polski, jako miasta targowego. Biorą w niej udział przedstawiciele miasta oraz biznesu.

To światowy trend – ośrodki targowe powstają na obrzeżach miast, które są ważnymi centrami regionów, przyciągają biznes, są ważnymi ośrodkami finansowymi. W Polsce taką rolę odgrywa Warszawa, a sukcesy wydarzeń targowych organizowanych w Ptak Warsaw Expo są tego potwierdzeniem.

Jak wykorzystywać potencjał Warszawy jako ważnego ośrodka targowego? O tym dziś w redakcji „Pulsu Biznesu” rozmawiają:   Izabela Stelmańska, z Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki, Urząd Marszałkowski Województwa, Paweł Rabiej, pierwszy zastępca prezydenta m. st. Warszawy, Dionizy Smoleńdyrektor w zespole ds sektora publicznego i infrastruktury,  PwC Polska, Tomasz Szypuła, prezes Ptak Warsaw ExpoRafał Milczarski, prezes LOT, Michał Kanownik, prezes ZIPSEE Cyfrowa PolskaWojciech Konecki, wiceprezes Krajowej Izby Gospodarczej, prezes Związku Producentów AGD,  oraz jako moderator – Łukasz Korycki, zastępca redaktora naczelnego Pulsu Biznesu.

Wśród tematów do dyskusji znajdą się m.in.: Przegląd największych europejskich miast targowych, ich specyfika –  jak na tym tle wypada Warszawa; Jak organizacja targów przez prywatnych graczy może wpisywać się w rządową politykę promocji biznesu; Jak organizacja dużych imprez targowych wpływa na duże miasta; Jakie imprezy targowe mogłyby przyciągać do Polski najwięcej uczestników; Polska branża turystyczna coraz bardziej rośnie w siłę, z roku na rok odwiedza nas więcej turystów. Jak rosną udziały turystyki w polskim PKB, jakie są prognozy na najbliższe lata, Jak firmy  oceniają potencjał targowy Warszawy. Czy duże targi w Warszawie mogą znacząco wpłynąć na wyniki firmy.; Znaczenie Targów CEBIT dla branży IT. Jak rezygnacja z nich przez Hanower wpłynie na IT. Gdzie IT może szukać miejsc, platform wymiany informacji, spotkań, kontaktów ; Rola samorządów we wspieranie imprez targowych.

Debata rejestrowana będzie w formacie wideo, który udostępniony zostanie już w marcu!

Materiały publikowane na stronie warsawexpo.eu dostępne są do bezpłatnej publikacji. Jako ich źródło prosimy podać: Ptak Warsaw Expo
2019-03-05T13:03:32+00:00 27.02.2019|