Pop-up stores podbijają Europę i USA, wraca styl art deco i retro. Poznaj najnowsze trendy w designie na Deco & Gift Kongres

Jak wykorzystać trend na pop-up stores, by zyskać nowych klientów? O najnowszych trendach w upominkach i dekoracjach opowiedzą eksperci podczas Gift & Deco Kongres, który już 24 maja w Ptak Warsaw Expo.

Rynek pop-up store rośnie w dynamicznym tempie. Jak wynika z raportu „Britain’s Pop-Up Retail Economy”, w Wielkiej Brytanii jest już warty 2,3 mld funtów, a z roku na rok powiększa się o 12,3%. Co wyróżnia te sklepy spośród innych? Przede wszystkim pojawiają się na bardzo krótki czas – często znikają już po jednym dniu, maksymalnie po trzech miesiącach. Marki budują je zwykle w miejscach, gdzie jest duży ruch, dzięki czemu mogą zaskoczyć klientów i skuteczniej promować swoje produkty. O wyzwaniach, jakie czeka w najbliższym czasie ten rynek, dowiemy się podczas specjalnej prelekcji podczas Gift & Deco Kongres.

Eksperci opowiedzą też o najnowszych trendach w expo marketingu, które pozwalają osiągnąć sukces na międzynarodowych rynkach. Nie zabraknie też porad, jakie upominki i dekoracje będą modne w sezonie 2019/20 – wyniki swoich analiz przedstawi światowa agencja trendów Fashion Snoops z Nowego Jorku.

Klienci spragnieni nowości. Jakie trendy dominują w tym roku na świecie?
Prawdziwym hitem sezonu jest Living Coral – tętni życiem, a jednocześnie wygląda dość łagodnie. Tytuł wiodącego koloru przyznał Pantone Color Institute, który jest światowym autorytetem w kwestii najmodniejszych odcieni dla mody i designu. W tym roku królują pastelowe barwy: seledynowy, liliowy, rozbielony błękitny, a także jasnożółty. Jak podkreślają projektanci, łatwo je wykorzystać jako bazę dla pozostałych kolorowych dodatków.
Coraz większe uznanie zyskują też dodatki w kolorze naturalnego drewna, złota i mosiądzu. Designerzy chętniej sięgają też po rustykalne świeczki i zdobne lustra. Czy oznacza to, że kończy się dominacja prostych, kanciastych mebli? Modne wnętrza wypełniają coraz częściej okrągłe stoły i stoliki kawowe w kształcie walca. Skandynawski chłód i minimalizm wypierają mocne kolory, wyraziste wzory i faktury.

W modzie ciągle nieśmiertelny jest styl art deco, który wyróżnia się eleganckimi i zdobnymi elementami wyposażenia wnętrz. Historia zatacza koło – projektanci coraz śmielej powracają do lat 20. ubiegłego wieku. Stylowe lampy, zegary, świeczniki, kunsztowna zastawa stołowa, duże lustra w zdobnych ramach i kryształowe żyrandole – to wszystko było popularne sto lat temu. Czy miłośnicy cukierkowego retro z lat 50. i 60. również znajdą coś dla siebie? Do łask powracają też tapicerowane krzesła, fotele i sofy w najmodniejszych kolorach tamtych lat – pudrowym różu, błękicie czy turkusach. Nie może więc zabraknąć też ozdobnych słoików, pudełek na biżuterię, dekoracyjnych ramek, obrazków czy plakatów.

Jak dobrać poduszki, zasłony i obicia mebli, by dodały wnętrzu pozytywnej energii? Tego dowiemy się podczas konferencji Gift & Deco Kongres, która rozpoczyna się już pierwszego dnia targów Warsaw Gift & Deco Show w Ptak Warsaw Expo. Po raz pierwszy w Polsce swoje projekty zaprezentuje blisko 800 wystawców z kraju i zagranicy. Na odwiedzających czekać będzie bogata oferta artykułów dekoracyjnych, wyposażenia wnętrz, ceramiki i szkła, produktów codziennego użytku, biżuterii, upominków okolicznościowych, gadżetów biznesowych i reklamowych, artykułów papierniczych, pamiątek, małej elektroniki, zabawek, tekstyliów dla dzieci, przedmiotów z segmentu eko/recykling.
Szczegółowy program znajdziecie na stronie Warsw Gift&Deco

Materiały publikowane na stronie warsawexpo.eu dostępne są do bezpłatnej publikacji. Jako ich źródło prosimy podać: Ptak Warsaw Expo
2019-04-18T15:41:29+00:00 18.04.2019|