Polskie Towarzystwo Stomatologiczne Patronem Merytorycznym konferencji podczas Warsaw Dental Medica Show 2021

W dniach 9-11 września 2021 w Ptak Warsaw Expo będzie miała miejsce IV edycja Warsaw Dental Medica Show. W tym roku wydarzenie wspierane będzie przez Polskie Towarzystwo Stomatologiczne, które zostało Patronem Merytorycznym Kongresu Stomatologii.

Kongres Stomatologii i Medycyny Estetycznej w Ptak Warsaw Expo od początku stanowi cenne źródło wiedzy i platformę rozwoju, zarówno dla lekarzy, jak też całego zespołu asystującego. W trakcie licznych prelekcji i paneli dyskusyjnych omawiane są najnowsze techniki, zabiegi i preparaty stosowane w stomatologii, a także praktyczne porady z zakresu biznesu, finansów i ekonomii.

Kierownikiem naukowym tegorocznego Kongresu będzie uznany ortodonta i członek Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego prof. dr hab. Tomasz Gedrange.
Prof. Gedrange jest autorytetem w dziedzinie ortodoncji, implantologii i regeneracji tkanek. Ukończył studia na Oddziale Stomatologii Uniwersytetu Friedricha Schillera w Jenie (Niemcy) oraz medycyny ogólnej w Akademii Medycznej we Wrocławiu. Po studiach był asystentem w Zakładzie Farmakologii i Toksykologii Uniwersytetu im. Friedricha Schillera w Jenie. Przez wiele lat pełnił funkcję kierownika i dyrektora Katedry Ortodoncji, Stomatologii Dziecięcej i Prewencyjnej Centrum Stomatologii i Zdrowia Jamy Ustnej na Uniwersytecie w Greifswaldzie. W 1996 roku obronił pracę doktorską (temat: „Badania wolnych rodników i peroksydacji lipidów po niedotlenieniu oraz ponownym dotlenianiu mózgu u noworodków prosiąt z prawidłową masą urodzeniową oraz wewnątrzmacicznym ograniczeniem wzrostu ciała”). Jest autorem licznych publikacji naukowych i patentów. Opieka merytoryczna i zaangażowanie ze strony Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego, jak też nadzór ze strony prof. Gedrange z pewnością wniosą wiele wartości do nadchodzącego wydarzenia.

Międzynarodowe Targi i Kongres Stomatologii i Medycyny Estetycznej w Ptak Warsaw Expo to miejsce spotkań specjalistów z branży, będące doskonałą okazją na kompleksowy przegląd rynku, pogłębienie wiedzy i poznanie branżowych trendów. W trakcie targów uczestnicy mają szansę zobaczyć najnowsze produkty i urządzenia oferowane przez setki wystawców, jak również uzyskać najświeższe informacje na temat najnowszych technologii i technik stosowanych w stomatologii i medycynie estetycznej. Format imprezy będący połączeniem wystawy, show i części merytorycznej nie tylko zyskał uznanie profesjonalistów, ale z czasem stał się platformą wykorzystywaną przez wykładowców i lekarzy do debaty o najbardziej kluczowych kwestiach w zakresie stomatologii i medycyny estetycznej. Udział w wykładach oraz warsztatach, prowadzonych przez polskich i zagranicznych ekspertów to niepowtarzalna szansa na zdobycie nowych umiejętności oraz uzyskanie praktycznych wskazówek na temat wykonywanych zabiegów, jak też w kwestii prowadzenia gabinetu czy kliniki.

Serdecznie zapraszamy na IV edycję Warsaw Dental Medica Show. Program Kongresu Stomatologicznego opublikujemy jeszcze dziś na stronie internetowej wydarzenia.