Podsumowanie pierwszej edycji targów turystycznych World Travel Show 2016

Targi w liczbach

[types field="liczba-odwiedzajacych"][/types]

Odwiedzających

[types field="liczba-wystawcow"][/types]

Wystawców

[types field="custom-liczba-podsumowanie"][/types]

[types field="custom-opis-podsumowanie"][/types]

Prezentacja oferty turystycznej z całego świata, ponad 70 kamperów oraz atrakcyjne jachty i łodzie z Polski i zagranicy. Wojciechowska, Doba i Kamiński – znani podróżnicy i ich przygody na wyciągnięcie ręki, ciekawe spotkania i panele dyskusyjne – to wszystko czekało na odwiedzających World Travel Show w Ptak Warsaw Expo.

I edycja Międzynarodowych Targów Turystycznych World Travel Show za nami. Impreza, która odbyła się w dniach 14-16 października 2016 roku na terenie Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie koło Warszawy, zgromadziła wielu amatorów podróży, a także przedstawicieli branży turystycznej.

Targi były okazją do zapoznania się z ofertą turystyczną ze wszystkich czterech stron świata i spotkań ze znanymi podróżnikami. Hale Expo odwiedzili m.in. Martyna Wojciechowska, Marek Kamiński oraz Aleksander Doba. Fani turystyki na czterech kółkach mogli na żywo zobaczyć najnowszą ofertę kamperów, a amatorzy żeglarstwa ofertę jachtów. Głównym partnerem merytorycznym targów był miesięcznik National Geographic, który patronował m.in. 6. edycji konkursu na 7 nowych cudów Polski.

W dwóch halach targowych, na prawie 50 tys. m2, zorganizowano trzy salony tematyczne: Travel, Camper&Caravan oraz Warszawski Salon Jachtowy.

Salon Travel był miejscem prezentacji ponad 30 atrakcyjnych krajów oraz regionów z całego globu. Po raz pierwszy w Polsce okazję do promocji na targach miały Seszele, które były oficjalnym krajem partnerskim wydarzenia. Z tego odległego miejsca przyleciał także zespół muzyczny, który swą gorącą muzyką oraz żywiołowym tańcem wprowadził do podwarszawskiego Nadarzyna egzotyczną atmosferę. Z ogromnym sukcesem zadebiutowała także Argentyna. Dopisały również reprezentacje krajów i regionów bliższych nam geograficznie. Nie zabrakło niemieckiej Saksonii czy Brandenburgii, regionu Peszt z Węgier, Żupanii zagrzebskiej z Chorwacji, Czech czy Białorusi. Zwiedzający salon mogli więc odbyć ekspresową, trzydniową podróż dookoła świata.

Wystawcy raczyli odwiedzających nie tylko obrazami i dźwiękami, ale także smakami. Na stoiskach można było spróbować lokalnych potraw i specjałów, przygotowanych przez profesjonalistów. Największą popularnością cieszyła się kuchnia indonezyjska i wietnamska. Pokazy kulinarne przygotowały także ambasady Peru i Meksyku, a także gość specjalny Teo Vafidis, który zaprezentował kuchnię grecką.

Na stoisku chińskim można było między innymi poznać podstawy kaligrafii i sztuki Państwa Środka, a Kazachstan – gospodarz Expo 2017 – pokazał odwiedzającym targi swoje nowoczesne oblicze. Integralną część targów stanowiła prezentacja obiektów noclegowych, z którymi związane są ciekawe legendy, historie, a przede wszystkim przyjazne duchy – „Wypoczynek w Obiektach Historycznych”.

W salonie Camper&Caravan swoją ofertę zaprezentowali sprzedawcy i producenci kamperów. W halach Ptak Warsaw Expo stanęło ponad 70 samochodów, z czego ponad 50 zostało sprzedanych jeszcze podczas targów. Na przykład firma Elcamp już pierwszego dnia sprzedała dwa samochody. Benimar Polska również cieszył się dużą popularnością. Producent sprzedał prawie wszystkie samochody przewidziane do sprzedaży w roku 2017, jak również bardzo dużo sprzętu campingowego. Oprócz wyżej wymienionych, popularnością cieszyły się też produkty wszystkich pozostałych wystawców, w szczególności firm Eskapader, MTM Campery, oraz Basik. Ta ostatnia, odtwarzając na World Travel Show plażę z palmami, promowała także uroki słonecznej Hiszpanii.

Obok samochodów, w salonie Camper&Caravan zaprezentowano również domki mobilne firmy Lark&Leisure Homes. Podczas targów firma zawarła kontrakty na budowę prawie 200 domków, a jeden z nich został sprzedany od ręki. Całą imprezę dodatkowo uświetnił zlot caravaningowy, w którym wzięło udział 238 załóg z całej Polski.

Premierowa edycja Warszawskiego Salonu Jachtowego zgromadziła 75 wystawców z Polski i zagranicy. W salonie można było podziwiać ponad 50 jednostek żaglowych, luksusowych łodzi motorowych, łodzi sportowych oraz housebotów.  Nie zabrakło również producentów elektroniki jachtowej, firm oferujących czartery i szkolenia, sprzęt asekuracyjny i ratowniczy, silniki zaburtowe oraz ekskluzywną odzież żeglarską.

Największym zainteresowaniem cieszyły się stoiska luksusowych jachtów motorowych, w tym Multi Yachts z jednostką Cobrey 28, Skyboat z Windy, Dedimarine z Baylinerem, Power Boats oraz A.M.S. Boats, którzy na targach sprzedali jednostkę. Tegoroczne targi uświetniła uroczysta Gala Jachty, prowadzona przez Mateusza Kusznierewicza, w czasie której redakcja rocznika „Jachty” przyznała nagrody Championy Jachtingu przedstawicielom marek jachtowych za udane premiery w 2016 roku.

Wystawcy chwalą organizację targów, profesjonalną obsługę i świetnie przygotowane obiekty wystawowe. Doceniają również, że wydarzenie przyciągnęło tysiące odwiedzających, co zaowocowało dobrą sprzedażą oraz obiecującymi kontraktami. Wystawcy zadeklarowali chęć udziału w kolejnej edycji World Travel Show.

Materiały publikowane na stronie warsawexpo.eu dostępne są do bezpłatnej publikacji. Jako ich źródło prosimy podać: Ptak Warsaw Expo
[/types]" color="default" size="large" stretch="" type="" shape="" target="_blank" title="" gradient_colors="|" gradient_hover_colors="|" accent_color="" accent_hover_color="" bevel_color="" border_width="0" icon="fa-external-link " icon_divider="no" icon_position="left" modal="" animation_type="0" animation_direction="down" animation_speed="0.1" animation_offset="" alignment="" class="btn-www" id=""]Strona www

Targi w liczbach

[types field="liczba-odwiedzajacych"][/types]

Odwiedzających

[types field="liczba-wystawcow"][/types]

Wystawców

[types field="custom-liczba-podsumowanie"][/types]

[types field="custom-opis-podsumowanie"][/types]

2017-06-29T11:27:22+00:00 17.10.2016|